Osale: Tuumaenergia suvekool

11.06.2021
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Fermi Energia korraldab teist suve järjest tuumaenergia suvekooli Fermion, mis suunatud eeskätt gümnaasiumiastme õpilastele, kellel on huvi saada pisut rohkem teada tuumaenergiast, tuumafüüsikast, tuumkütustest ja -jäätmetest, aga ka kliimamuutustest, kiirgusest ja paljust muust, mis tuumaenergiaga seotud. Osalemise eelduseks ei ole tingimata soov minna tuumaenergiaga otseselt seotud erialasid õppima, kuid kindlasti oleks see suvekool selleks väga heaks aluseks. Seekord aitavad üritust ellu viia ka eelmises suvekoolis osalenud noored, kes on vahepeal liitunud MTÜ Eesti Tuumanoored alla ja plaanivad ka ise erinevaid noortele suunatud üritusi korraldada.

Esimese sellise suvekooli korraldasime möödunud suvel, kuhu kandideeris 77 noort, kuid kuna vastu saime võtta vaid veidi üle 20, siis korraldasime sügisel ka ühepäevase jätku/lisakursuse. Nüüd siis taas teeme suvekooli formaadis, seekord juba pisut pikema, kolmepäevase programmiga. Esinejateks on tuumaenergia, energeetika, füüsika, kiirguskaitse jt eksperdid ja teadlased – valdavalt Eestist, aga ka välismaalt.

Fermioni suvekool toimub 28.-30. juulil Lääne-Virumaal Lammasmäe puhkekeskuses, osalustasu 50 eurot katab nii majutuse kui söögi.

Registreerumine on avatud juunikuu lõpuni, registreeruda ja teemade kohta täpsemalt lugeda saab aadressil fermi.ee/suvekool .

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend