fbpx

OSALE: luulevõistlus Blackout Poetry

01.02.2022
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Noortekirjanduse päev toimub taas tuleva aasta 14. aprillil. Selleks, et pakkuda mitmekesist, harivat ja meelelahutuslikku sisu sel päeval, kutsub Eesti Noortekirjanduse Ühing kõiki kaasa lööma ettevalmistustes!
Esimene ühine ettevõtmine on Blackout Poetry ehk raamatuleheküljel leia sõnad, millest saad moodustada luuletuse ja teised sõnad kata kinni, nii et sinu poeesia kenasti välja paistaks. Millest luuletada ja kui pikk see luuletus on, on su enda otsustada – meie poolne tingimus on vaid see, et see oleks eestikeelse noorteraamatu lehekülg, mida töötlema hakkad (digitaalselt, raamatut sodida pole vaja) ja sõnade järjekorda leheküljel muuta ei või, kuid välja kirjutatud luuletuses võib kirjavahemärke ise lisada ja suuri-väikeseid algustähti muuta.

Näidises toodud luuletuse autor on Lille Roomets ja tekst on pärit Silvia Truu noorteraamatust “Peidus pool” leheküljelt 61:
“Sekund noorte lintsüsteemil
aega üle kordas, aga
tundides konveier siin
ei tohi seda jagada.”

Inspiratsiooniks pakume välja mõned erinevate luulevormide juhendid:
** Limerik (https://et.wikipedia.org/wiki/Limerik)
:
5-värsiline absurdse sisuga luuletus, mille 3. ja 4. rida on lühemad, read riimuvad sellise valemi järgi aabba, kusjuures riimitakse mõnd koha- või isikunime.

** Haiku (https://et.wikipedia.org/wiki/Haiku)
:

  1. rida viis silpi
  2. rida seitse silpi
  3. rida viis silpi

7-realine teemandikujuline
** Diamante luuletus (https://worldscholarshipforum.com/et/how-to-write-a-diamante-poem/)
:
Nimisõna
Omadussõna, omadussõna
Tegusõna, tegusõna, tegusõna
Nimisõna, nimisõna, nimisõna, nimisõna
Tegusõna, tegusõna, tegusõna
Omadussõna, omadussõna
Nimisõna

Blackout Poetry tähtaeg on 15. veebruar. Palume pildifaili saata meiliaadressile noortekirjandus@gmail.com ja palume oma luuletus ka eraldi välja kirjutada, et oleks paremini aru saada, milliseks on kujunenud luuleread ja kas on lisandunud kirjavahemärke. Samuti lisage juurde järgmine info: kasutatud raamatu pealkiri, lehekülje number, raamatu autori nimi ning enda nimi või hüüdnimi. Kõik kvalifitseeruvad luuletused esitletakse noortekirjanduse päeva veebiülekandes esinejate vahelistes klippides.
Löö kaasa – igavene au ja kuulsus parima Blackout Poetry loojana võib olla just sinu!

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus