fbpx

Hei, kutsume Sind osalema Lennurežiimi väljakutses!

17.11.2021
Liis Enson, noorteinfo peaekspert

Kas suudad 15 minutit ilma nutiseadmeta olla?

Oled sa vaadanud, mitu tundi sa päeva jooksul telefonis oled? Kaks-kolm tundi või rohkem? Täitsa kindel värk, et veedad seal liiga palju aega ja hulk vajalikke asju jääb tegemata. Sa oled ärkvel umbes 16 tundi ööpäevas, sellest argipäeval 7-8 tundi koolis, paar-kolm tundi trennis, paar tundi õpid, ja paar-kolm tundi tiksud arvutis või telefonis. Seda on ju pagana palju!

Kutsume sind noorsootöö nädalal, alates 24. novembrist, seitsmel järjestikusel päeval lülitama oma telefoni 15 minutiks lennurežiimile. Kas sa oled selleks valmis või pelgad, et maailm su ümber muutub selle ajaga hullult?

Mis juhtub, kui sa telefoni lennurežiimile paned – kardad, et maailm kihutab sinust mööda? Jääd millestki ilma? Tegelikult mitte midagi hullu ei juhtugi. Snapchat, Insta, YouTube ja meilid võivad oodata. Saad selle aja jooksul turgutada enda vaimset ja füüsilist tervist, tegeleda loominguga või leida end uuesti, lihtsalt niisama olles. Ilma mobiilita. Ja muide, silmadele on ka mõistlik digipuhkust anda, sul on neid ju vaid kaks tükki!

Me oleme kutsunud appi Youtuber Karl-Gustav Kurni ja näitleja Kristjan Lüüsi. Tšeki, mida nemad seitsmel päeval lennurežiimi ajal teevad ja mõtle, mida teeksid ise.

Jälgi meid nii Teeviit Instagramis, Tik Tokis kui ka Facebookis ja jaga oma nippe meiega kasutades teemaviiteid #lennurežiim #teenendalehead #Teeviit

Ja julgusta teisi osalema. Proovi, see on äge!

0
TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus