fbpx

OSALE: 5.12 Avatud teadusringide päeval

Juba 5.detsembril avatakse üle Eesti teadusringid! Kokku avab oma uksed pea 40 teadusringi üle Eesti (sh virtuaalselt) ning valikus on mitmeid erinevaid tegevusi nagu robootika, programmeerimine, päikesesüsteemi uurimine, strateegilised seiklusmängud, meisterdamine, füüsika ja keemia katsete tegemine, loomade uurimine, loodusmatkad ja palju muud. Ringidesse on vajalik eelregistreerimine, kuid osalemine neis on tasuta.

Rohkem infot ja registreerimine – www.huviring.ee.

Üle Eesti igapäevaselt toimuvates teadusringides tegeletakse väga erinevate teemadega, alates looduse tundma õppimisest, teaduskatsetest ning programmeerimisest ja robootikast kuni elektroonika ja kosmose uurimiseni.

Avatud ringide toimumisel arvestatakse kõikide kehtivate ohutusreeglitega – üritustele on eelregistreerimine, osalejate arv on piiratud, mitmed ringid toimuva välitingimustes, saadaval on maskid ja desovahendid ning mitmed ringid on viinud oma tegevuse ka veebi.

Kokku ootab osalejaid avatud teadusringide päeval ajavahemikul 10:00-16:00 pea 40 erinevat teadusringi. Näiteks Lääne-Virumaal minnakse Äntu järve maastikukaitsealale nutiseadmetega loodust ja järvi uurima ning teistes ringides saab 3D pliiatsitega joonistada, 3D printida, tutvuda laserlõikuritega, õppida animatsiooni või iseehitatud tähistaeva programmeerimise abil liikuma panna. Tartus aga mängitakse strateegilist seiklusmängu, uuritakse kivimeid ja fossiile,  valmistatakse säraküünlaid ning tehakse erinevaid füüsikalis-keemilisi katseid. Ida-Virumaal Jõhvis ootab kõiki robootikahuvilisi RoboTalu huviring. Pärnumaal jagatakse teadmisi droonide ehitamisest ja lennutamisest, modelleeritakse polümeersavist esemeid, õpitakse lühivideosid tegema, tehakse värvilisi katseid ja uuritakse loomariiki. Võrus saab omandada inseneeriaoskuseid ja õppida programmeerimist, uurida putukaid ja taimi ning teha keemia ja füüsika katseid. Viljandimaal programmeeritakse ja tegeletakse loodusteadustega. Tallinnas toimub astronautika akadeemia, kus õpitakse tundma Päikesesüsteemi ja taevakaarte, tehakse erinevaid vaatluseid ja katseid ning toimub ka mitu venekeelset robootikaringi. Harjumaal Kuusalu lähedal toimuvad ka loodusmatkad.

Mitmed ringid avavad aga oma teadusringi virtuaalselt, millest saab osa üle Eesti sõltumata sellest, kus piirkonnas teadushuvilised lapsed ja pered paiknevad. Näiteks saab virtuaalses töötoas õppida Scratchis ping-pong mängu looma või koos Kolme Põrsakesega hulgaliselt põnevaid koduseid teaduskatseid teha.

Kõikide avatud huviringidega saab tutvuda aadressil www.huviring.ee (üritused alamlehel). Avatud teadusringide päeval osalemine on tasuta, aga selleks on vajalik eelregistreerimine, s.o hiljemalt 03.12.2020. Kohtade arv on piiratud!

Eesti Teadushuvihariduse Liit loodi 2016. aastal eesmärgiga koondada Eesti loodus-, täppisteaduste ja tehnoloogia valdkonna huvihariduse ja -tegevusega seotud osapooli ning aidata kaasa valdkonna arengule.Eesti Teadushuvihariduse Liit kutsub lapsevanemaid ja noori kasutama püsiva huviringi leidmiseks kodulehte www.huviring.ee, mis koondab infot loodus-, teadus- ja tehnoloogiavaldkonna (LTT) huviringide kohta. Hetkel on lehel infot üle 290 LTT-valdkonna huviringi kohta üle Eesti, mis toimuvad nii koolides, huvikoolides kui raamatukogudes ja noortekeskustes

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus