fbpx

Õpilasest ettevõtjaks ehk kuidas teised noored Eestis juba maailma paremaks muudavad?

Kuidas muuta maailm paremaks ja olla seeläbi maailmamuutja? Kas ka esialgu väikesest ideest võib tegelikult alguse saada maailmamuutev ettevõte? Ja seda kõike Eestis?

Inspireeriv näide noorte nutikusest on ettevõte Festera. Festera on gümnaasiuminoorte poolt asutatud ettevõte, kes on löönud laineid ka rahvusvahelisel maastikul. 2017. aastal võitis Festera tiim Eesti ja Euroopa parima õpilasfirma tiitli. Samuti on nad jõudnud ettevõtluskonkursil Ajujaht TOP30 hulka.

Festera eesmärgiks on muuta jäätmekäitlus võimalikult mugavaks ja otstarbekaks, pakkudes biojäätmeid lagundavaid prügikaste. See võimaldab inimestel vähendada oma ökoloogilist jalajälge ligi 8 %.

Rahvusvahelisi eeskujusid leiab näiteks ärivaldkonna tippajakirja Forbes iga-aastasest nimekirjast “30 alla 30-aastast sotsiaalset ettevõtjat”. Näiteks The Autism Glass Project aitab autistlikel lastel Google Glass nutiprillide rakenduse abil reaalajas teiste inimeste näoilmete põhjal nende emotsioone õigesti tõlgendada. Lucky Iron Fish on kalakujuline jubin, mille igapäevane kasutamine kokkamisel aitab loomulikul viisil ennetada rauapuudust ning kehvveresust ehk aneemiat.

Ka sina võid ennast sotsiaalse ettevõtluse valdkonnas proovile panna ja edukaks saada. Seda ka juhul, kui oma ideed ja tiimi veel pole. Vaata lähemalt, kuidas noorena sotsiaalse ettevõtlusega alustada.

Koostatud SEV allika põhjal

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus