Oluline info: olukord Ukrainaga

15.03.2022
Kadri Koort, noorteinfo suunajuht

Hea Teeviit külastaja!

Noorteinfoportaal Teeviit koondab noorte informeerituse toetamiseks siia rubriiki info sõjategevuse ning kriisi kohta Ukrainas. Käesolev info toetab tekkinud kriisiolukorra mõistmist, pakub taustainfot ja selgitusi ning kasulikke viiteid usaldusväärsetele infoallikatele.

Jagame infot ka sotsiaalmeediakanalites Facebook, Instagram, Tik-Tok.

Soovitame Sul laadida oma nutiseadmesse äpp Ole valmis, mis koondab käitumisjuhised kriisiolukordadeks.


Infomaterjal sõjapõgenikele “Tere tulemast Eestisse”

.

Sõjapõgenike Eestisse saabumine ja riigis viibimine

Eesti toetab Ukraina sõjapõgenikke, et neil oleks võimalik siin kiiresti kohaneda ja ise oma eluga hakkama saada, kuni tekib võimalus kodumaale tagasi pöörduda. Sõjapõgenikele on avatud SKA infopunktid Tallinna bussijaamas, Tartus, Pärnus ja Narva piiripunktis (24h). Vaata rohkem siit.

Ukraina kodanikele ja nende pereliikmetele, kes põgenesid riigist pärast 24. veebruaril alanud Venemaa sõjalist agressiooni, antakse Eestis valitsuse otsuse kohaselt ajutine kaitse, mis tähendab aastase kehtivusajaga Eesti elamisluba.

Kõigile Eestis viibivatele inimestele on tagatud vältimatu abi raske või eluohtliku terviserikke korral. Ajutise kaitse saanud Ukraina sõjapõgenikele on tagatud vältimatu arstiabi, vältimatu hambaravi, COVID-19 testimine ning COVID-19 vaktsineerimine ja rahvatervise kaitsega seotud tervishoiuteenused.

Eesti võimaldab Ukrainast saabunud lastele ning noortele haridustee jätkamise võimalust kõikides haridusastmetes. Samuti pakutakse võimalust osaleda huvihariduses ja- tegevuses ning noorsootöö asutuste poolt pakutavates tegevustes, sh luuakse võimalusi osaleda laste- ja noortelaagrites.

Lisa saab lugeda ja uurida Haridus- ja Teadusministeeriumi veebist https://www.hm.ee/et/ukrainast-saabunud-laps-ja-noor-eestis ning ukraina keeles otseviide https://www.hm.ee/uk/dytyna-ta-molod-yaki-prybuly-v-estoniyu-z-ukrayiny.

Kohustuse sõjaolukorrast mõjutatud laste igakülgseks aitamiseks loob lisaks riigi demokraatlikele väärtustele ka Lapse õiguste konventsiooni artikkel 38ajutise kaitse direktiiv Ukraina põgenikele ning iga lapse õiguse Eestis õppida annab Eesti Vabariigi põhiseadus, mille kohaselt on igaühel õigus haridusele.

Kokku on Eesti alates 27. veebruarist vastu võtnud 31 659 Ukraina sõjapõgenikku (18. aprill 2022 seisuga)

Uuendatud 24.05.2022.

Abipakkumised Ukraina põgenikele koondab Pagulasabi

Pagulasabi kaardistab teenuste pakkumisi. Oma soovist aidata saad märku anda www.pagulasabi.ee/paku-abi täites lehel oleva vormi.

NB! Kui soovid annetada oma aega, siis palun täida hoopis “Tule vabatahtlikuks” vorm! Võimalus toetada


Usaldusväärne ja kontrollitud riigi info

  • Kriisiolukorra veebileht www.kriis.ee
    Info Ukraina olukorra ning kriisi teemadel, sh toetamine, kriisiolukorraks valmistumine ja küberturvalisus.
  • Välisministeeriumi veebileht https://vm.ee/et
    Info Ukraina olukorra teemal seoses abi saamise ning abi saamisega, sh reisimine ja piiriületus.

Mida saan mina teha ja kuidas aidata?


Kuidas hoida ja toetada vaimset tervist?


Temaatilised kajastused Teeviit portaalis

Loe, kuula ja vaata temaatilist kajastusi


Kuhu konsulaarabi saamiseks pöörduda?


Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend