fbpx

LISALOOS! Ole eeskuju: #kannankiivrit

Noorteinfoportaal Teeviit koostöös Maanteeametiga kutsub kõiki üles olema eeskujuks teistele ning kandma kiivrit. Selleks, et  olla teistele eeskujuks postita Instagrammis pilt/video kiivri kandmisest ning lisa postitusele  #kannankiivrit #maanteeamet @teeviit. PS! Kampaania raames oodatakse noorte pilte kuni 10. augustini 2020 ning lisaauhindade loosimine toimub rahvusvahelisel noortepäeval, so 12. augustil 2020. Võitjad teeme teatavaks Teeviit Instagrami kontol. Head osalemist! 

Kas teadsid, et kiivri kandmine vähendab vigastuse saamise riski 85% võrra?

Eestis juhtus 2019. a 1410 inimkannatanuga liiklusõnnetust, millest 259 õnnetuses osales jalgrattur, neist 49 õnnetuse puhul oli jalgrattur 7-15. a.

Peamised vigastused jalgratturil õnnetuse korral on:

  • Peatraumad
  • Kaela- ja seljatraumad 
  • Rangluumurd
  • Käe ja jala erinevate piirkondade vigastused
  • Rindkere, kõhu ja vaagna vigastused

Selliste vigastuste vältimiseks on väga oluline kanda kiivrit ja teha seda õigesti. 

 

Pärast kukkumist vaheta kiiver välja. Pärast kukkumist võivad kiivrisse tekkida silmaga nähtamatud mikropraod ning kiiver ei pruugi enam edaspidi kandja pead kaitsta. Seetõttu tuleb kiiver peale kukkumist koheselt välja vahetada

Vaheta enda kiiver välja, kui see vananeb. Kiivri kasutusaeg on olenevalt kiivrist 2-7 aastat alates tema tootmisajast, ning see on kirjas kiivri küljes oleval sildil.

Eeskujuliikumine #kannankiivrit on ellu kutsutud koostöös Maanteeametiga.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus