fbpx

Kogemuslugu Oidrema noortelt: Avasime hubase lugemispesa

09.11.2018
Kaie Pranno, noorteinfo peaekspert

Oidrema neli noort – Margus, Jaana, Triinu ja Karmen – hakkasid üheskoos arendama ideed, et teha Oidrema külakeskusesse lugemispesa. Idee sündis kohustusliku kirjanduse puudumisest. Noored soovisid, et õpilastel oleks kodukohas olemas koht, kust saab raamatuid laenutada. Loe artiklist lähemalt, kuidas noored oma idee ellu viisid.


Oidrema lugemispesa projekti jaoks taotleti NopiÜles! noorte omaalgatuslike ideede projektifondist 1900€, mille eest osteti 100 noorte-ja lasteraamatut ning 15 kott-tooli. Need pandi külakeskuses ühte tuppa, mis ongi nüüd lugemispesa. Lisaks on toetuse sisse arvestatud ürituste kulud, sest lisaks soovisime korraldada kogukonnale raamatute ja lugemisega seotud üritusi.

Esimese üritusena toimus augustis Harry Potteri teemaõhtu, kus said osaleda kõik raamatusarja fännid. Mängisime erinevaid mänge: küsitlus raamatute ja filmide kohta, mängisime lendluudpalli, õhtu lõpetas juturing raamatute põhjal. Oli väga tore ja hariv õhtu. Ürituse ainukeseks miinuseks oli vähene osalus (osalejaid 10), kuid see meid ei takistanud.

Kõik meie tiimist oskavad nüüd mõista kogu seda tööd ja vaeva, mis pannakse projekti kirjutamisse. Samuti oleme pidanud ise enda eelarvest kinni pidama ja otsustama palju kulutada saame. See on hea kogemus eluks. Eelkõige on lugemispesa projekti suurimaks boonuseks see, et nägime probleemi kogukonnas ja lahendasime selle. Tundsime seda rõõmu, mida see tõi meie kogukonna noortele ja lastele. Emotsioon tekitas meis soovi edaspidigi kogukonda aidata ja parandada.

Plaanis on korraldada üritusi ka septembris, oktoobris ja novembris. Soovime külla kutsuda kirjaniku, kelle elust ja teostest vestelda, rääkida kohustusliku kirjanduse tähtsusest õpetajaga ja lugeda koos lastega.

Tekst ja pildid: Oidrema noorte projekti blogispostitus NopiÜles blogis 


Noorte ideede projektifondi Nopi Üles! tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.

Artikkel on koostatud 2018. aastal.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus