fbpx

Õpilasfirma Futuruumi kogemuslugu: õpilasfirma on meile rohkem juurde andnud kui ära võtnud

16.11.2020
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Tegime noorsootöö võimaluste teemakuu raames intervjuu õpilasfirmaga Futuurum. Koosneb see kolmest uudishimulikust noorest EBS Gümnaasiumist. Podcastis käsitletakse peamiselt kõrgharidusega seotud teemasid, mis noori huvitaksid ning aitaksid tulevikuplaanide elluviimisel. 

Kuidas tuli idee luua õpilasfirma?

Idee tuli karantiini ajal, kui olude sunnil hakkasime kriitilisemalt mõtlema oma tuleviku üle. Tahtsime rohkem teada võimalustest, mida Eesti ülikoolid ja kõrgkoolid pakuvad ning läbi selle soovime seda ka teiste noortega jagada.

Kellel see mõte tekkis ning kuidas kaasasite teised firma liikmed?

Mõte luua õpilasfirma podcastina tekkis meie tegevjuhil Caitlyn Kesal. Koos Alexia Mikkeriga hakkasime ideed rohkem läbi mõtlema ja alustasime oma edasiste tegevuste planeerimisega.
Meie kolmas liige Henry Zimmermann lisandus meie tiimi kõige viimasena. Henry kutsusime oma liikmeks ise, sest teadsime, et meie koostöö sujuks ladusalt ja pealekauba on Henryl väga geniaalsed ideed, mida podcastis teostada ning hea raadiohääl, mida on meeldiv kuulata.

Kuidas te firmale nime panite?

Üritasime kolmekesti leida tabavat nime, mis oleks seotud meie eesmärkidega ehk tuleviku planeerimisega ja kõrgharidusega. Olime jõudnud kolme erineva variandi juurde, milleks olid: Studioossus, Mantlipärijad ja Futuurum. Otsustasime Futuurumi kasuks, sest see tundus meile kõige sümboolsem ning erilisem.

Mis olid algsed seatud eesmärgid ning kuidas on need aja jooksul muutunud?

Meie algselt seatud eesmärgid olid päris realistlikud ja need ei ole aja jooksul otseselt muutunud. Olime tol hetkel ja oleme ka praegu enesekindlad selles mida teeme ning eks aeg näitab mis edasi saab. Me oleme veel üpriski vähe tegutsenud. 

Meie suurim eesmärk on saada kõik Eesti kõrgharidusasutused endale podcasti rääkima. Lisaks oleks tore ka see kui meid kuulataks üle-eestiliselt. 

Millised on edasised suuremad plaanid seoses õpilasfirmaga?

Kindlasti üks suurimaid plaane on oma kuulajaskonda suurendada, et rohkem noori saaks aimu oma tulevikuvõimalustest. Ühtlasi soovime jõuda võistlustele ning seeläbi saada rohkem kogemusi ja laiendada oma kuulajaskonda rahvusvaheliselt.

Millised raskused tekkisid ÕF loomisel?

ÕF loomisel ei ole meil otseselt raskuseid tekkinud, küll aga on üpriski keeruline leida tiheda koolielu, õpilasfirmaga seotud toimetuste ja trennide vahelt aega sotsiaalelule. See on ilmselt alguse asi. 

Mida on õpilasfirma loomine teile juurde andnud/ära võtnud?

Kui tagasihoidlik sotsiaalelu kõrvale jätta, siis on kohe kindlasti õpilasfirma meile rohkem juurde andnud kui ära võtnud. Oleme saanud rohkem kogemusi õpilasfirmade loomise kohta ja kohtunud väga edukate ning andekate inimestega. Oleme oma tiimikaaslastega õppinud üksteist paremini tundma, arvestama üksteise ajakavadega ja leidnud viise kuidas meie koostöö paremini sujuks.

Kui tihti teete podcaste ja mis mõtted sellega seoses edaspidiselt on?

Podcaste lindistame iga nädal. Tavaliselt ühel kindlal päeval, vastavalt meie külaliste soovile. Vahel lindistame isegi kaks episoodi järjest. Edaspidiselt tuleb meile rääkima veel üks EBS’i vilistlane ning peale seda alustame lindistamist uue ülikooliga.

Kas on plaanis kutsuda ka väljaspoolt EBSsi külalisi?

Jah, absoluutselt. Meie podcastid ongi erinevate koolidega ja nende vilistlastega. Peale EBS’i tuleb meile rääkima järgmine ülikool ja nende vilistlased, kelle me teeme teatavaks oma sotsiaalmeedia platvormidel (instagramis ja facebookis).

Artikli koostas Teeviit Sisuloome tiimi vabatahtlik Mariliis Lulla

See artikkel on valminud Noorsootöö nädal 10 #looniseomaelu raames, mis toimub 23.-30.november 2020. Vaata rohkem noorsootoonadal.ee 

Vaata ka kogemus- ja inspiratsioonilugusid meie Teeviit tulevikku Youtube kanalist.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus