fbpx

Nostalgia #sisukasvaheaeg

28.02.2022
Elizaveta Cheremisina, noorteinfo peaekspert

Talvine koolivaheaeg on käes ning selle teemaks on nostalgia! Seoses sellega oleme teinud teematilise artikli.

Nostalgia kreeka keeles tähendab “valu naasmist”. Nostalgia tunne võib olla valus, kuid peamiselt rõõmu pakkuv. See võib olla mitte ainult igatsus isiklikult elatud aja järele, vaid ka aeg, mil inimene ei elanud üldse. Näiteks lapsepõlves kuulasid mingit laulu, mis polnud küll sinu ajal loodud, aga kõnetas sind sellegi poolest.

Kui küsida vanemalt ja nooremalt generatsioonilt, mida tähendab nende jaoks nostalgia, siis tegelikult on see mõlema jaoks samatähenduslik tunne, emotsioon ja ka meenutus aastate tagusest ajast. Mõtisklesime ja panime kirja, mis tekitab sooja nostalgia tunde meis.

  • Moes iga trend tuleb ringiga tagasi! 

Tänapäeval näeme seda väga hästi. Näiteks alt laiad teksad, platvormtallaga kingad, ruudulised jakid ja mantlid, tennised, scrunchie (juuksekummid), kittel ja lillelised püksid (hipi püksid) võiks vanemate kapist leida ja välja võtta.

  • Muusika on igavene!

Need lauljad ja bändid jäävad elama inimeste südametesse: ABBA, Queen, Nirvana, Boney M., Modern Talking, Guns N’ Roses, Madonna, Bon Jovi, Backstreet Boys, Meat Loaf jpt.

  • Elu on nagu film!

Filmidest on kõigi südametesse pugenud Oskar Lutsu “Kevade”, “Viimne reliikvia”, “Siin me oleme!”, “Nukitsamees”, “Naksitrallid”, “Titanic”, “Nimed marmortahvlil” ja “Pipi Pikksukk”. Need on vaid mõned filmid, mille nimekirja saab igaüks vastavalt enda maitsele täiendada.

Nostalgia populaarsus on aastatega kasvanud. Ilmselt on seda mõjutanud nutiseadmed – info ja trendid levivad kiiresti. Kuid kindlasti pole nutiseade ainuke põhjus. Arvame, et nostalgia on nagu rahvalaul, mis liigub põlvest põlve edasi.

Koolivaheaja programm on 100% pühendatud nostalgia teemale!

Jälgi meid kindlasti Instagramis @teeviit, sest kogu programm toimub täies mahus just seal! Iga päev meenutame asju, mis tekitavad mõnusat nostalgiat ja äratundmisrõõmu ning räägime erinevatel teemadel.

Kindlasti võta osa meie vaheaja challengist – nostalgialaks! Püüa pildile kõik, mis sulle vähegi nostalgia tunnet tekitab. Selleks võivad olla vanad plaadid, riided, filmid, tehnika – kõik, mida vaid süda ihkab ja paneb meenutama aastate taguseid aegu. Pane enda fantaasia lendama! Postita pilt või video oma Instagrami storys, reelsis või postituses, märgi meid @teeviit ja kasuta #nostalgialaks. Pühapäeval, 6.03, valime välja kõige ägedamad ning võitja saab premeeritud ka nostalgiahõngulise auhinnaga. 

Imelist vaheaega soovides
Teeviit tiim

Artikli koostasid koostöö ja sisuloome tiimi vabatahtlikud Inger-Paula Ude ja Raul Tamm

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend