Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus on möödas.

Teeviit ja Targalt internetis meediapädevuse nädal

veebruar 6 @ 08:00 - veebruar 10 @ 17:00

6.– 10. veebruaril 2023 toimub noorteinfoportaali Teeviit ja Targalt Internetis projekti koostöös meediapädevuse nädal “Minu andmed on minu vara”, mis võtab sel aastal fookusesse andmete temaatika ja käsitleb põhjalikumalt, mida silmas pidada andmete jagamisel internetis.

Nädala eesmärk on meediapädevuse arendamine ja teadlikkuse tõstmine, mida silmas pidada andmete jagamisel internetis. Nädala raames käsitleme selliseid teemasid nagu privaatsussätted, andmed ja nende jagamine internetis, näiteks piltide ja failide jagamine jt teemad, millega noored igapäevaselt internetis ja sotsiaalmeedias suheldes ning infot vahetades kokku puutuvad. Räägime, kuidas hakkama saada keerulistes ja ebamugavates olukordades, kuhu vajaduse korral pöörduda ning mida ohu korral ette võtta ning julgustada noori nendest olukordadest/ juhtumitest teavitama. Samuti tuleb juttu turvalisest internetikäitumisest ja kuidas teadlikult ning ennast hoides sotsiaalmeedias ellu jääda.

Noorteinfoportaalis Teeviit ilmub meediapädevuse nädala raames artikleid interneti ohutusest, privaatsussätetest jpm ning samuti noorte endi kogemuslood. Ilmumas on Teeviit Tulevikku podcast “Minu andmed, minu vara” , lühivideod meediapädevuse teemadel ning meemikonkurss “Mina ja digipädevus”.

Vaata meemikonkursi tingimusi. 

Koostöös Statistikaametiga toimub 8. veebruaril algusega kell 11.00 videotund „Andmed on varandus – kust neid leida?“.

Videotund toimub live-ülekandena Statistikaameti Facebooki ja Youtube’i kanalil.

Infotunnis saab väärt teadmisi andmete kohta, häid vihjeid, kust ja kuidas uurimistöödeks vajalikud andmed üles leida, osaleda viktoriinis ning võita auhindu. Tule ja avasta enda jaoks andmemaailm, et teha elus teadlikke ja kasulikumaid otsuseid.

Detailid

Algus:
veebruar 6 @ 08:00
Lõpp:
veebruar 10 @ 17:00
Skip to content