fbpx

Kogemuslugu noorteinfo delegaatidelt: On meie aeg panustada noortevaldkonda

02.11.2018
Kaie Pranno, noorteinfo peaekspert

Hispaaniast rääkides on esimesed seosed inimestel tavaliselt meri, liiv, päike ja rand. Noorteinfo delegaatidele, Ave-Liis Kivestile ja Andres Petrovile, tekivad seosed hoopis meediakriitilisuse, propaganda, noorteinfo ning sellele ligipääsetavusega, sest seda umbes nädala pikkune koolitus Hispaanias Alicantes delegaatidele tähendas.

17.-22. septembril toimus ERYICA ehk Euroopa Noorteinfo ja Nõustamise Agentuuri koolitus, mis keskendus noorteinfole ning noorteinfo delegaatide võimalustele vähendada ühiskonnas diskrimineerimist. Koolituse jooksul keskenduti peamiselt küll noorteinfole ning noorte kaasamiste võimalustele, kuid samuti räägiti täpsemalt, mis on üldse informatsioon ning kuidas informatsiooni eristada propagandast. Üldiselt olid tegevused loovad ning gruppides, mis andis hea aluse võrgustiku loomiseks Euroopa tasandil.

Võimalus oli jagada ka iga riigi hetkeolukorda noortevaldkonnas ning suureks hitiks teiste osaliste seas oli Eestis arendatav nutikas noorsootöö. Ka noordelegaat Andres nõustus, et Eesti nutikas noorsootöö on mitu sammu ees võrreldes ülejäänud Euroopaga, olles omandanud väärtusliku kogemuste pagasi.

Koolitusega noordelegaatide alustatud seiklus nende õnneks ei lõppe, vaid sai pigem hoo sisse. Võrgustikutöö tegemine jätkub nii Eesti kui ka Euroopa tasandi. “Arvestades kui palju olen mina võitnud Eestis tehtud noorsootöö arvelt, siis on aeg ka minul veel rohkem panustada siinsesse noortevaldkonda, et veel rohkem noori saaks osaleda ning oleks teadlikud neile avatud võimalustest,” ütles noordelegaat Ave-Liis.

Noorteinfo delegaatide koolitamine sai ERYICA võrgustiku kaudu alguse 2012. aastal. Eesti noordelegaadid osalesid koolitusel esmakordselt.

ERYICA noorteinfo noordelegaadid Ave-liis Kivest ja Andres Petrov

Artikkel on koostatud 2018. aastal.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus