fbpx

Noorte Tugila programm – sinu kõrval ja sinuga koos

Noorte Tugila programm on suunatud 15-26 aastatele noortele, kes ei õpi ega tööta. Tugila programm töötab noore jaoks üsna lihtsalt. Üle Eesti asuvad Noorte Tugilad, mis tegutsevad noortekeskuste juures. Hetkel on programmiga ühinenud ligi 50 noortekeskust ja noorele pakub vahetut tuge ning abi noorsootöötaja.

Noorte Tugila noorsootöötajad toetavad noori, aidates neil oma soovides selgusele jõuda. Mõnikord on noored oma unistuste ja soovide täitmise teel takerdunud ning vajavad õigele rajale saamiseks tuge.

Tugila pakub noorele uusi kogemusi ning võimalust luua kontakti haridusasutuste, organisatsioonide ja tööandjatega. Esimese sammu astumine võib olla raske ja hirmutav, selle juures ongi abiks noorsootöötaja, kes on osa võrgustikust, mis soosib noore haridustee jätkamist või tööturule sisenemist. Iga noor osaleb programmis oma vajadustele vastavalt kuni pool aastat. Osalusaja lõppemisel hoiab Tugila noorega kontakti veel vähemalt kuue kuu jooksul.

Seitse põhjust, miks Noorte Tugila programm on kasulik:

  1. Kõnnime sinu kõrval ja sinuga koos. Julgustame Sind tegema valikuid. Aitame Sind sobiva töö leidmisel või hariduse omandamisel.
  2. Aitame Sul püstitada eesmärke, arendada oskusi ja leida uusi huvialasid.
  3. Toetame Sind vajadusel elu ümberkorraldamisel, jätkamaks Sinu liikumist sihi suunas.
  4. Toetame Sind väljakutsetega silmitsi seismisel. Julgus enese eest seista viib Sind kõrgemale ja kaugemale.
  5. Aitame Sind oma teadmiste, kogemuste ja kontaktidega jõuda seatud eesmärkideni.
  6. Koos oleme osa kogukondlikust partnerlusest. Jõudude ühendamine muudab Sind tugevaks.
  7. Noorte Tugila on loodud ainult sinu jaoks!

22-aastase noormehe lugu

Ta õppis eelnevalt infotehnoloogiat ja oli praktikat tehes saanud samasse ettevõttesse ka tööle. Üheks tingimuseks tööle jäämisel oli aga kooli lõpetamise nõue. Kuna noormees ei lõpetanud ettenähtud ajal kooli, kaotas töökoha. Ta on aktiivne noortekeskuse külastaja ja tema eesmärgiks sai uue töökoha leidmine.  Lisaks kavatses kooli ära lõpetada ja parandas hindeid. Tugila pakkus talle seniks võimalust osaleda vabatahtlikus tegevuses. Noormehel oli võimalus valvata siseruumides asuvat skate-parki selle lahtiolekuaegadel. Kuna ta oli tuttav sealse sisekorraga ja oli ka ise ekstreemspordi huviline, oli tema vabatahtlikuks tööks uutele tulijatele reegleid tutvustada. Noormees oli tänulik selle uutmoodi kogemuse eest ja võimaluse eest kasulik olla. Õige pea leidis noormees ka töö.

Noorte Tugilatel on partnerid, kes pakuvad sulle samuti tuge:

  • Rajaleidja keskused ja Töötukassa karjäärinõustajad aitavad sul analüüsida enda oskusi, hobisid, iseloomuomadusi, et saaksid teha endale sobivaima karjäärivaliku. Aitavad õppevormi valikul.
  • Eesti Töötukassa spetsialistid aitavad sind tööotsingutel, erialaste koolitustega, praktikavõimalustega.
  • Noortekeskused pakuvad erinevaid tegevusi, mille käigus maailma ja iseennast avastada, toetavad kontaktide loomisel ettevõtjate ja koolidega, oma koostööpartneritega.

Noorte Tugila on osa Euroopa Liidu poolt algatatud Eesti Noortegarantii riiklikust tegevuskavast, mille eesmärgiks on nt töö kaotanud või koolist lahkunud noortele võimalikult kiire naasmine ühiskonnaellu. Noortegarantiiga on seotud veel Eesti Töötukassa kaudu pakutav teenus „Minu esimene töökoht“ , Haridus- ja Noorteamet ja Eesti Mittetulundusühenduste ja Sihtasutuste Liidu kogukonnapraktika.

Koostatud Noorte Tugila allika põhjal

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus