fbpx

Noorte rohekiirendi Negavatt annab hoogu lennukatele ideedele

Negavati rohekiirendisse oodatakse osalema noori vanusevahemikus 18–30 aastat, kelle algusjärgus idee aitab kaasa ressursside säästmisele ja looduskeskkonna hoidmisele. Ka siis, kui pakutav ideelahendus aitab kaasa vaid pisut, on see siiski oluline — iga suur muutus koosneb paljudest väikestest algatustest. 

Programmi pääsenud tiimid selguvad märtsi keskpaigaks ja neid ootab ees ideid arendav seminar. Seejärel valib konkursi žürii välja kümme parimat, kes saavad 1000 eurot oma idee testimiseks. Finalistid läbivad põhjaliku koolitusprogrammi ning jätkavad teed 4. juunil toimuva superfinaali suunas.

Negavati võitja saab 10 000-eurose preemia oma idee edasiarendamiseks. Teisele kohale on idee toetamiseks 5000 ja kolmandale 3000 eurot. Lisaks annavad eriauhindu välja konkursi partnerid.

Esita oma idee ja muudame üheskoos maailma!

Ideid saavad esitada kõik, kelle meeskonnaliikmed on ideede esitamise ajal vanusevahemikus 18-30 eluaastat. Meeskonnas peab olema vähemalt kaks liiget. 

Meeskonda peab kuuluma vähemalt kaks liiget. Ülempiiri meeskonna suuruse osas seatud ei ole. 

Kiirendisse oodatame ideetasandil või varajases algusjärgus ettevõtmisi.
Negavatile esitatava idee puhul võib tegu olla nii toote/teenusega, mis aitab säästa ressursse või algatusega, mis aitab suurendada ressursisäästualast teadlikkust. Ressursse on võimalik säästa nt elektri ja soojuse näol, kuid lisaks on võimalik ressursse säästa ka teistes valdkondades nagu transport, toit, jäätmed, riided, vesi, paber, aeg või muud ressursid.

Kui sinu idee valitakse kiirendi TOP10 hulka, siis anname igale meeskonnale idee testimiseks ja arendamiseks 1000 eurot. Arendusraha eesmärk on anda võimalus idee väikeses mahus käimalükkamiseks, sealjuures ennetamaks võimalikke tekkivaid probleeme.

Lisainfo:

Kadi Kivimäe
Negavati projektijuht
kadi.kivimae@kik.ee

Skip to content