fbpx

Noorte loomekonkurss “Mina olen muutus” ootab noori kirjutama

11.03.2022
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Noorteinfoportaal Teeviit kuulutas Euroopa noorte aasta raames välja noortele suunatud loomekonkursi “Mina olen muutus”. Konkursi eesmärk on noortele pakkuda võimalust eneseväljenduseks, arvamuse avaldamiseks ja kaasa rääkimiseks meid ümbritseva kohta ning jagada seda kõike teiste noortega üle Eesti ja Euroopa.

Loomekonkurss on noortele mõeldud omaloomingu konkurss, mis toimub 14. märts kuni 31. mai 2022. Konkursil on neli kategooriat, töid saab esitada eesti ja vene keeles ning vanuserühmades 7–12 aastat, 13–17 aastat ning 18–26 aastat. Tutvu konkursi tingimustega siin. Konkursi parimad valib välja hindamiskomisjon. Parimatele on ka auhinnad ning nad saavad võimaluse avaldada oma konkursitöö Noorte Ekspressis.

Konkursi kategooriad: 

 1. sisuartikkel;
 2. arvamuslugu;
 3. kogemuslugu;
 4. proosa- või luuletekst.

Teeviit portaalis avaldatakse iga kuu erinevatel teemadel nii kogemus-, persooni- kui ka sisulugusid, need võib võtta aluseks tööde loomisel ja esitamisel. Töö loomisel ja koostamisel võib võtta eeskuju ja alusmaterjali Teeviit teemakuude plaanist, mille leiad siit.

Kuidas osaleda?

 1. Vali endale sobiv või sobivad kategooriad ning esita töö hiljemalt 31. mai 2022 meiliaadressile teeviitkonkurss@harno.ee.
 2. Pane esitatud töö dokumendi nimeks (Word, PDF, jt) enda nimi ning tööd esitades kirjuta meili juurde ka oma ees- ja perekonnanimi, vanus, töö pealkiri ning kategooria.
 3. Lisa juurde ka kontaktandmed, mille kaudu saame töö esitajaga ühendust (e-mail, telefon).

Kuidas toimub hindamine?

 1. Komisjon hindab eraldi kõiki vanusegruppe ja kategooriaid.
 2. Loomekonkursi partneritest koosnev hindamiskomisjon valib välja parimad tööd, kellele on välja pandud auhinnad.
 3. Kategooriate ja vanusegruppide võitjad kuulutatakse välja 16. juuni 2022.

Parimad tööd avaldatakse nii Teeviit portaalis kui ka Teeviit tellimusel Eesti Ekspressi vahel ilmuvas vahelehes “Noorte Ekspress” ning parimad tõlgitakse ja avaldatakse Euroopa noorteaasta veebis. Samuti koostatakse konkursile esitatud töödest kogumik.

Lisainfo: teeviit@harno.ee.

Loomekonkurssi partnerid on:

 • Eesti Lastekirjanduse Keskus
 • Eesti Noorsooteater
 • Eesti Noortekirjanduse Ühing
 • Eesti Lastekaitse Liit
 • Eesti Kirjanike Liidu Noored
 • Eesti Emakeeleõpetajate Selts

Lae alla Loomekonkursi plakat PDF ja PNG

Tegevus on algatatud Teeviit vabatahtlike noorte poolt, toimub Euroopa noorte aasta raames ning toetab aasta fookuseid ja eesmärki.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus