fbpx

Noorsootöö nädal tuleb juba 11. korda!

Üle-eestiline noorsootöö nädal, mis on järjekorras juba üheteistkümnes, toimub sedakorda 22.–30. novembril ning keskendub noorte vaimse tervise ja digitaliseerumise seostele.

Teema eesmärk on aidata nii noortel kui noorsootöötajatel mõtestada väljakutseid ja võimalusi, mida digikeskkonnad tihti paratamatult kaasa toovad. Seekordne noorsootöö nädal püüab leida vastuseid küsimustele:

  • Miks kasvavast infotulvast puhata?
  • Millal puhata ehk kuidas aru saada, et vaimne tervis annab häirekella?
  • Kuidas puhata ehk kui elu toimubki justkui online’is, kuidas sellest tervislikult eemalduda?

Koroonaajastu on näidanud, et digitaalsed lahendused on nii õppimiseks kui mitteformaalseteks tegevusteks leidnud tee pea iga noore ellu, alustades virtuaalsest õpiruumist või noortekeskusest kuni suhtlemiseni sotsiaalmeedias. Seega on oluline tähelepanu pöörata digimaailma erinevatele võimalustele ja ka väljakutsetele, meedia- ja infokirjaoskusele ning kindlasti ka digiturvalisusele.

Uudse nurgana on oluline tuua esile väljakutsed seoses vaimse tervise temaatikaga. Noorsootöönädal kutsub üles märkama online-elu mõju nii enese kui kaaslaste vaimsele tervisele. Räägime ka sellest, kuidas noorsootöö ning noortevaldkond selleks kõigeks erinevaid võimalusi loob.

Ka sel aastal on plaanis palju põnevat nii noortele kui täiskasvanutele. Nädalat sisustavad erinevad tegevused ja arutelud üle Eesti. Sel aastal stardib 24. novembril 15- minuti väljakutse Lennurežiim, mille raames kutsub Noorteinfo portaal Teeviit ja Haridus- ja Noorteamet kandma hoolt oma heaolu eest ning lülitama 7. järjestikuse päeva jooksul oma  isiklik nutiseade 15-minutiks lennurežiimile. Löö kaasa ja mõtleme ühiselt, kas ja kuidas sotsiaalmeedia meid mõjutab ning kas ja kuidas sellest puhata. Lisaks saa osa temaatilistest veebinaridest, podcastidest ja veebitöötubadest või vaata neid järgi meie Youtube kanalis.

Palju põnevat toimub juba novembri alguses:

  • Novembrikuu jooksul ootab Peaasi.ee noori tasuta vaimse tervise esmaabi koolitusele, mis toimuvad eesti kui ka vene keeles. Loe lisaks ja registreeru .
  • 3. novembril kell 11.00 toimub veebinar noortevaldkonna töötajatele Diana Poudeliga Teeviit YouTube’i kanalil ja Facebookis. Loe lisaks ja osale siin.
  • 4. novembril kell 11.00 ootame noortevaldkonna töötajaid Sandra Vabarna veebitöötuppa. Loe lisaks ja registreeru.

Hoia kindlasti silm peal meie sündmustekalendril, et olla kursis, mida põnevat on veel tulemas ja noorsootöö nädalal toimumas!

Kutsume kõiki korraldama noortele inspireerivaid üritusi oma kodukohas – tegevuseks või algatuseks võib olla näiteks (virtuaalne) töötuba, teemapäev, külalistund, arutelu, ideekorje või muu tegevus. Registreerimisel avaldatakse sündmus kalendris ja interaktiivsel Eesti kaardil, mis koondab nädala tegevused ühte kohta kokku. Registreeri sündmus siin ja võida põnevaid auhindu!

Nagu ikka, kutsume noorsootöö nädala raames koostöös Eesti Noorsootöötajate Koguga tunnustama noortevaldkonna töötajaid ja ka noori – anna üles noored ja noortevaldkonna töötajad, kelle panus on loeb. Loe lisaks ja esita kandidaadid siin.

Hoia pilk peal veebilehel www.noorsootoonadal.ee , noorteinfoportaalil Teeviit, jälgi diskussioone avalikus meedias ning löö kaasa nii kohalikes kui ka infoportaali Teeviit, Haridus- ja Noorteameti korraldatavates tegevustes.

Jälgi meie tegevusi ka Teeviit sotsiaalmeedia kanalites: Instagram ja Youtube

Noorsootöönädala sündmus: Facebookis

Ootame osalema!

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus