Noorsootöö nädal 12 – Igaüks on loov!

07.11.2022
Liis Enson, noorteinfo peaekspert

Novembrikuu keskendub sel korral loovuse, enesearengu ja noorsootöö võimaluste teemadele. See pole aga juhuslik! Üle-eestilise noorsootöö nädala tähistamine toimub sel aastal 12. korda ja leiab aset 7.-13. novembrini 2022, võttes fookusesse just need teemad. 

Kuna loovus on käivitavaks jõuks mitmesuguste noortele oluliste teemavaldkondade arendamiseks ja probleemide lahendamiseks, toetab see noorte enesearengut, uute kogemuste saamist ja kogetu enda kasuks tööle panemist. Ja just seda noorsootöö pakubki – erinevaid noortele suunatud tegevusi ja ettevõtmisi, hulganisti uusi arendavaid kogemusi luues mitteformaalse õpikeskkonna koos noorte endi ja noorsootöötajatega!

Üle- eestilise noorsootöö nädala raames toimub erinevaid tegevusi ja ettevõtmisi noortele, mille kohta leiad infot www.noorsootoonadal.ee veebilehelt. Siit saad ka infot sinu kodukohas toimuvate sündmuste kohta. Uuri siit, mis sinu kodukohas noorsootöö nädala raames aset leiab.

Kutsume Sind ülesse märkama ja tunnustama tegusaid ja silmapaistvaid noori ning noortega töötavaid spetsialiste. Saad seda teha siin.

Vaata kindlasti 8. novembril kell 15:15 – 18:30 inspiratsioonipäeva „Igaüks on loov“, kuhu ootame videoülekande vahendusel osalema üle Eesti. Sündmuse peaesinejaks on Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi kaasprofessor Jaan Aru. Lisaks saavad sõna neli inspireerivat noort: Kelly Sildaru, Villemdrillem, Karl Vilhem Valter ja Maria Rahamägi. Noored jagavad oma kogemuslugusid teemadel loovus, eneseareng, unistuste elu. Päeva juhib Daniel Levi.

Novembri kuu filmisoovitused leiad siit.

Tee kaasa ka lugemisbingot, mille leiad siit.

Rohket osavõttu!


Valik artikleid loovuse ja enesearengu teemal:

Oleme välja valinud loovust ja enesearengut käsitlevad teemad, kus Sul on võimalus lugeda, mida arvavad noored ja asjatundjad loovusest eri valdkondades — kas teaduses, spordis, kokanduses või näitlemises — vahet pole, kuna loovus on kõikjal meie ümber! Kui aga sooviksid teada saada, kuidas muuta stress enesearengu tööriistaks või ammutada innustust lugudest, mille keskpunktiks noortele huvipakkuvad teemad — alustades muusika tippu teekonnast ja lõpetades pastafarismiga — siis loe teeviit vabatahtlike loodud artikleid! 


Loomekonkursi parimad tööd

Teeviit Noorteinfoportaali poolt välja kuulutatud loomekonkurss toimus 14.03.22–31.08.22 Euroopa noorte aasta raames ning selle tingimuste kohaselt avaldatakse parimad tööd nii Noorte Ekspressis kui ka Teeviit portaalis. Alljärgnevalt leiad konkursi parimad tööd.

Videosari “Igaüks on loov”

Vaata ja kuula Teeviit Tulevikku podcaste, veebinare ja videoid

Vaata ka:


Tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ raames. 


Kui soovid mingi teema kohta lisainfot või Sul on vaja langetada oma elu puudutavaid otsused, ära karda pöörduda spetsialistide, ametiasutuste ja teenuste poole!

Lisainfo: teeviit@harno.ee

Kas teadsid, et ilmumas on Teeviit infokiri? Ära jää uudistest ilma ja liitu infokirjaga siin.

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend