Noored väitlevad uudishimu päeval hinnatõusu ning finantsteenuste teemal

Finantsinspektsioon, Eesti Pank ja Eesti Väitlusselts ootavad 17. novembril ehk uudishimu päeval kõiki huvilisi, ent eelkõige põhikooli viimase astme ja gümnaasiumite klasse vaatama veebiotseülekannet noorte majandus- ja rahateemalisest väitlusest. Mida arvavad noored ise hinnatõusust ning kas nad tunnevad end finantsteenuseid kasutades küllalt turvaliselt – nendele küsimustele saab väitluse käigus vastused. Otseülekannet näeb YouTube’i vahendusel kell 11–13 ning mõlema väitlusosa juhatavad sisse vastava teema eksperdid.

Reedel, 17.novembril kell 11–13 toimuvast gümnaasiuminoorte väitlusest ootame lisaks kooliõpilastele üle veebi osa võtma kõiki, kes soovivad jälgida eakaaslaste tempokat näidisväitlust või harida end just praegu aktuaalsetel majandusteemadel. Lisaks valmivad ka väitluse teemalised töölehed, mida üheskoos lahendada.

Väitlusüritus toimub kahes osas: esmalt väitlevad gümnasistid teemal „Hinnatõus toob rohkem kasu kui kahju“, seejärel teemal „Kas inimesed on Eestis finantsteenuseid kasutades hästi kaitstud?“. Üks teemakäsitlus koos eksperdi sissejuhatuse ja väitlusega kestab kuni 60 minutit. Üles astuvad neli meeskonda: Tartu Miina Härma Gümnaasium, Pärnu Sütevaka Gümnaasium, Tallinna Prantsuse Lütseum ja Tallinna Inglise Kolledž.

Väitlust saab jälgida otseülekandena nii Eesti Panga YouTube’i kanalil kui ka Finantsinspektsiooni tarbijaveebis minuraha.ee. Otseülekande salvestust on võimalik hiljem minuraha.ee ja Eesti Panga YouTube’i kanalilt järelvaadata.

Skip to content