Noored korraldasid NopiÜles! abil Nõo noortele ja kogukonnale liikumissarja

24.09.2018
Kaie Pranno, noorteinfo peaekspert

Noored, Danvar Lendre ja Mattias Laos, otsustasid NopiÜles! Noorte omaalgatuslike Ideede projektifondi abil korraldada Nõo valla elanikele, Nõo Reaalgümnaasiumi ja Nõo Põhikooli õpilastele liikumissarja. Liikumissari sai alguse 2018. aasta kevadel ning toimus kuuel järjestikusel nädalal. Noorte sõnul oli kõige raskemaks projekti lõpetamine, sest osalejad tahtsid jätkata. Kõigest lähemalt allpool olevas kogemusloos.

Kuidas liikumissari toimus ning millised olid liikujatele suunatud tegevused?

Liikumissari koosnes kuuest etapist ning sellel osalesid nii käijaid kui ka jooksjad, keda juhtisid vallatöötajad või Nõo Reaalgümnaasiumi õpetajad. Distantsid kulgesid läbi Nõo valla ning ühe etapi pikkus jäi 5 – 7 kilomeetri vahele.

Korraldasime ka väljasõite, need toimusid 19. aprillil ja 17. mail, me tellisime bussid ning osalejate arv küündis pea 90 inimeseni ning igale osaleja sai puuvilja ja veepudeli. Vapramäele toimus väljasõit 19. aprillil, kus rada kulges maagilistes orgudes ning järskude mägede vahel. Elva maratoniradadele toimus väljasõit 17. mail ning selle väljasõidu rada valiti lemmikrajaks. Iga etapi lõpus toimus auhindade loosimine, see motiveeris veelgi rohkem inimesi kohale tulema. Ürituse lõpetasime veelgi uhkemalt – pakkusime kringlit, jagasime jooki, loosisime palju auhindu.

Kui palju oli osalejaid?

Üritustel osales keskmiselt 90 inimest. Nendest umbes 40 olid vallaelanikud ning 50 õpilased. Tegime rohkelt reklaami kõikides Nõo valla asutustes, kuid kahjuks jäi osalejate arv ikka pigem väheseks. Sellest tulenevalt aga ei heitnud me meelt, vaid suurendasime õpilaste arvu 60 osalejani. Osalejatelt tagasisidet küsides selgus see, et kõige enam meeldis neile see, et sai tasuta osaleda vahval üritusel, samal ajal sõpradega koos olles ja sporti teha. Üritus oli ju kõigile tasuta, loositi auhindu ja pakuti kosutavat jooki, ilmad olid head, kõik inimesed olid oodatud osalema, sõpradega saadi koos liikuda – see oli osalejatele tähtis ja see motiveeris neid osalema. Juba oodatakse jätkuüritust.

Kuidas jagasite ülesanded projektimeeskonnas?

Jagasime ülesanded omavahel ära, sest nii saime produktiivsemalt tööd teha. Nõo Reaalgümnaasiumi juhtkonna saame lugeda oma partneriteks, sest nende kaudu saime paika ürituse toimumise ajad ning nemad said väljastada meile garantiikirjad, et saaksime osta liikumissarjale vajaminevaid asju arvete alusel. Arvemajandus käis läbi kooli raamatupidaja. Kõige suurimad tänusõnad ütleme veel meie koolikaaslasel Brigitta Uibole, kes jäädvustas meie liikumissarja piltide peale.

Kas esines ka probleeme?

Meile endilegi üllatusena ei tekkinud meil peaaegu ühtegi probleemi. Kõik sujus nii hästi, et ootamatult oligi kuus nädalat projekti läbiviimist läbi saanud. Raskusi tekkiski kõige enam projekti lõpetamisega, sest väga tahaks seda projekti edasi jätkata, sest tagasiside on olnud väga-väga positiivne. Meie projekt valiti Nõo Reaalgümnaasiumi aasta teoks 2018 ning meie liikumissarjast valmis artikkel Nõo valla lehte.

Vahel kimbutas meid ka ajanappus, kuna koolis oli palju kontrolltöid, tekkisid ka väikesed pinged, kuid need rahunesid minutiga, sest saime aru, et meile meeldib tegelikult projekti läbi viia. Kõige enam kartsime lõpuaruande koostamist, sest meie jaoks olid mängus suured rahad ning see klappima saada hirmutas meid, kuid seda tehes saime aru, et kui kõik on eelnevalt üles märgitud ja korras, siis polegi asi üldse raske ega keeruline. Enne teenuse või asja ostmist arutasime omavahel läbi selle mõttekuse. Küsimuste korral pöördusime kehalise kasvatuse õpetaja poole, kes soovitas meile erinevaid tooteid, mida sellisel spordiüritusel välja pakkuda.

Kuidas hindade projekti õnnestumist?

Väga uhke tunne on viia läbi sellist projekti. See on nii tore, et ka õpilased saavad projekti koostada ja seda läbi viia. Suur tänu Nopi Üles meeskonnale, et andsite meile sellise võimaluse. Aitäh, Riin Luksile meid toetamast ja juhendamast.

Milline on teie soovitus teistele noortele?

Kui sulle peaks keegi kunagi pakkuma sellise ägeda võimaluse proovida ise projekti teha ja seda läbi viia, siis ära kahtle. Mõtle välja äge idee, aja kokku lahe seltskond ning hakake pihta. Kahetseda pole midagi. Kahtlemise korral konsulteeri ägeda Nopi Üles seltskonnaga ning su kahtlus kaob hetkega. Suurepäraseid ja lennukaid ideid! Olge aktiivsed ja julged!

Vaata pilte NopiÜles! blogist.

Liikumissarja korraldajad on Nõo Reaalgümnaasiumi õpilased Danvar Lendre ja Mattias Laos.

 Noorte ideede projektifondi Nopi Üles! tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.

Artikkel on koostatud 2018. aastal.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend