fbpx

Noored ettevõtjad: “Tuleb uskuda endasse ja oma ideesse rohkem kui keegi teine”

Teeviit tegi tulevikutöö teemakuu raames intervjuu noorte ettevõtjatega, et uurida lähemalt, millega tegeleb nende ettevõte Timey, kust nad sellise idee said ning milline on olnud nende teekond.

Noored osalesid oma ideega „Timey“ Mektory StarterTECH advanced inkubaatorprogrammis, mis tõi nende meeskonnale mai lõpus Mektory ja Tehnopoli konkursi peavõidu. Noored said 5500 eurot, pääsu Kopenhaagenisse ülemaailmsele äriideede konkursile, otsepääsmed telekonkursi „Ajujaht“ parima saja hulka ning mitmeid väiksemaid auhindu.

Timey meeskond koosneb kolmest liikmest – kursusekaaslased Martin Möllits ja Laurent Läheb on idee autorid ja firma kaasasutajad, lisaks on meeskonnas Andreas Remmel.

  • Kes Te olete, millega olete tegelenud ja millega tegelete täna?

Oleme TTÜ rakenduskeemia ja biotehnoloogia tudengid, kes tegelevad ettevõtlusega ja on huvitatud keemiast.

  • Mis asi on Timey?

Timey on meie poolt loodud ettevõte, mis toodab tarku „parim enne“ indikaatoreid.

  • Tundub lahe ja vajalik asi. Kuidas sellise ideeni jõudsite ning kuidas see tegelikult töötab?

Idee tekkist 2017. aasta sügisel kui oli selline õppeaine nagu „Ettevõtluse alused“ ning seal tuli välja mõelda äriidee. Olles ülikooli puhkeruumis ning silmitsedes külmikus olevaid kohupiimasid, ei olnud keegi meist huvitatud neid ükshaaval läbi vaatamast, ega need pahaks pole läinud. Ja nii meie idee sündiski.

Timey on „parim enne“ tark indikaator külmketi toodetele, mis siis sõltuvalt ajast ja temperatuurist muudab oma värvi rohelisest punaseks, näidates sellega kliendile, kas toodet on hoitud õigesti ning kas see on tarbimiskõlbulik.

  • Millised on olnud sellel teel kõige suuremad raskused, mil tundsite, et enam ei jaksa?

Õnneks ei ole selle poole aasta jooksul otseselt olnud sellist tunnet, et nüüd pakime pillid kokku ja lõpetame asja ära. Ainuke raske asi on olnud see, et kooli kõrvalt teha täiskohaga tööd on üpriski keeruline.

  • Mida soovitate teistele noortele kui neil peaks tekkima soov loobuda/alla anda?

Tuleb uskuda endasse ja oma ideesse rohkem kui keegi teine. Kui sa ise ei usu, siis miks peaksid ka teised uskuma. Alati hoia omale mingi verstapost või unistus silme ees. Vahet ei ole, kuidas sa saad soovitud tulemuseni, vaid peaasi et sa saavutad selle. Kui midagi läheb halvasti või keegi tuleb ja ütleb, et see on tehtud või siis mina sellisel asjal turgu ei näe, siis ära anna alla ja hoia siht silme ees.

  • Millised on teie tulevikuplaanid?

Lähituleviku plaanid on minna oma ideega Namiibiasse. Nad ekspordivad külmutatud kalatooteid USA ja Euroopa turgudele ja soovivad meie toodet nendele peale panna. Oktoobris on ülikoolide start-up´ide maailmameistrivõistlused Kopenhaagenis, mis on Mektory StarterTECH advanced programmi peaauhind. Hilisemas tulevikus tahaks oma ideega jõuda juba Silicon Valleysse.

  • Mis teeb Teie hinnangu ühest idufirmast eduka ettevõtte?

Kindlasti meeskond. Kui tiim on tugev, siis on ka idee tugev. Kui tiimi taga ei ole, siis ei saa olla ka teostust.

  • Miks on Eesti hea koht noortele ettevõtte loomiseks?

Eesti on hea koht noortele ettevõtte loomiseks, sest siin on väga palju on erinevaid programme ja kiirendeid, kus saab osaleda ja kust saab ka palju tuge. Üleüldine ettevõtluskeskkond on igati soodne, kõik tunnevad üksteist ning sellevõrra on ka lihtsam kontakte luua.

  • Mida tähendab teie jaoks mõiste „tulevikutöö“?

Väga hea küsimus. Tulevikutöö on midagi sellist, mille vajaduse peale tänapäeval mõeldakse, aga hetkel on seda raske teostada või pole selle jaoks inimesi. Kuid aastate pärast tundub see iseenesest loogiline, et selline töökoht on olemas. Kuna hetkel toimub digitaliseerimine ja lihtsamad tööd asendatakse masinatega, siis on vaja neid, kes neid seadmeid ehitaks ja välja mõtleks ning neid, kes oskaksid hooldada neid.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus