fbpx

Noored: distantsõppel on omad plussid ja miinused

15.04.2020
Kaie Pranno, noorteinfo peaekspert

Seoses eriolukorraga on noored pidanud juba pea kuu saama hakkama distantsõppega. Noorteinfoportaal Teeviit uuris mitmelt noortelt, kuidas nad saavad distantsõppega hakkama, mis on selle positiivsed ja negatiivsed küljed. 

Teele Vunder, 4 klass: 

Mulle on mõjunud distantsõpe  väsitavalt ja küsimuste rohkelt. Olen õppinud rohkem iseseisvat tööd tegema, kuna teen seda enamasti ilma abita. Mina planeerin enda aega olenevalt Zoomi tundidest, sest vahest algavad tunnid juba kell 8. Minu motivatsiooniks on see, et mida varem õppima hakkan, seda varem saan näiteks koeraga kodus jalutama minna ja oma tegevusi teha. Otseselt ajaplaneerimise nippe mul ei ole, kuid ärkan tavaliselt vara ning õpin kiiresti ära, siis on ülejäänud päev vaba enda tegevusteks. Kõige enam igatsen ma väljas käimist ja sõpradega olemist.

Angela Olesk, 8.klass:

Distantsõppel on omad plussid ja miinused. Kodus on küll igav passida ja õpetaja abi ei ole käeulatuses, kuid samas on distantsõppe ülesanded huvitavamad, vastuseid on internetist palju parem otsida.  Distantsõppe raames olen õppinud oma aega planeerima nii, et jõuaksin õigeks kellaajaks kõik valmis. Enda aega planeerin vastavalt enda koolikoormusele. Tuleks vaadata, kui kaua sul tavaliselt õppimisega läheb ja selle järgi arvestada, millal sa ärkama pead, millal mingi asi peab tehtud olema. Mind motiveerib kodus õppima mõte, et saan valida oma tempo ja planeerida ise aega ning valida omale sobiva järjekorra. Mul on seetõttu lihtsam teha ülesandeid kodus kui koolis. Üheks heaks ajanipiks on see, et paned paika ajakava, millal ja mida teed ehk planeerid oma õppimise käigud. Enne töö, siis lõbu. Seoses distantsõppega igatsen kõige rohkem kooli vahetunde, sõpradega suhtlemist, isegi koolisöökla toidud, mis mulle tegelikult üldse ei maitsenud, tekitavad nostalgiat.

Madis Kormik, kutseõpe

Elan ja õpin Soomes. Mul pidi algama märtsikuus koolis soome keele õpe ja erialaõpe, õpin turva erialal. Imelik on mõelda, et kui poleks distantsõpet, siis koolis õpiksin 5 päeva, aga kodus on koolitunnid 3 korda nädalas ja kestavad 2 tundi. Kodus peab hetkel rohkem õppima keelt, aga mulle meeldiks rohkem õppida eriala asju. Kahjuks saab eriala õppida hetkel vähe, sest väljaõpet ei saa distantsilt teha, seega on see päris keeruline olukord. Loodame, et varsti olukord paraneb ja saab ka erialast väljaõpet natuke rohkem. Ise olen sellest olukorrast õppinud seda, et iga asjaga peab harjuma ja kui distantsõppe tund videokõnes toimub, siis iga korraga suudan järjest rohkem keskenduda õppimisele, kui esimesel distantsõppe päeval. Minu üheks ajaplaneerimise ja motiveerimise nipiks on, et kui on õppimise päev kodus, siis 30 minutit enne ärkan üles, et jõuaksin hommikuse rutiini ära teha. Motiveerin ennast sellega, et ilma hariduseta ja keelt oskamata ei saa hakkama elus.


Vaata Teeviit soovitusi, kuidas edukalt õppida ja oma aega planeerida

Noorte kogemusi uuris Teeviit vabatahtlik sisuloome tiimijuht Maris Praats

Avaldatud aastal 2020

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend