Kogemuslugu: töötasin suvel malevas rühmajuhina

06.09.2018
Kaie Pranno, noorteinfo peaekspert

Noorte seas on kõige aktiivsem töötamise periood suvel. Miks? Sest siis on piisavalt aega ja võimalust proovida kätt erinevate ametite ja tööde peal, et teenida veidi taskuraha, omandada uusi kogemusi ja miks mitte leida oma unistuste amet ning tutvused kogu eluks.

Rae vallast pärit 19-aastane noor Kristina Laurits otsustas sel suvel töötada Malevas rühmajuhina. Just, ta ei töötanud mitte ise malevas, vaid juhendas teisi noori.

Loe, mida Kristina töötamisest ja oma kogemusest arvab.

Minu jaoks on suvel töötamine oluline, sest see annab hea võimaluse teenida endale taskuraha ja muutuda sõltumatuks. Kindlasti on suvel töötamine hea võimalus koguda tulevikuks tööalaseid kogemusi, sest noorena on lihtne igaks suveks uus töökoht valida ja erinevate valdkondadega tutvuda. Olen suvisel ajal töötanud erinevates ettevõtetes juba mitmel aastal.

Malevasse sattusin rühmajuhiks juhuslikult. Koolis olles tekkis mõte, et miks mitte proovida midagi uut ning kirjutasin meie valla maleva korraldajale Mari-Liisile ja nii avaneski mul võimalust malevas rühmajuhina töötada. Töötamiseks oli mul eelnevalt vaja teha laagrikasvataja osakutse. Julge pealehakkamine on oluline. Malev, kus ma töötasin asus Rae vallas ning kahe omavalitsuse koostööna toimunud malev Rõuges ning minu juhendatavad noored olid 14-17-aastased.

Malevas, kus mina rühmajuhina töötasin, tegid noored enamasti heakorratöid, näiteks riisusid, rohisid ja korjasid teepervedelt prügi. Minu, kui juhendaja roll, oli jagada tööülesanded ning kontrollida, et neid vastavalt nõuetele täidetakse, abistasin noori kõik võimalikes küsimustes. Üldises plaanis oli igapäevane malevaelu oli täis tööd ja naeru, oli lõbus ja sõbralik õhkkond.

Rühmajuhi töö õpetas eelkõige seda, kuidas panna noored ühise eesmärgi nimel tööle ja kuidas neid motiveerida, kui nad pole näiteks töö tegemisest just kõige suuremas vaimustuses. See arendas minus hästi palju kannatlikkust, sest noori ja nende erinevaid soove on palju. Samuti on see ka juhtimist arendav kogemus. 

Kristina Laurits
Rae valla noor

Artikkel on koostatud 2018. aastal.

 

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend