fbpx

Neeme noored: Meie kooli jalgpalliväljak sai NopiÜles! toel uue ilme

Neeme noortele meeldib hirmsasti sporti teha, eriti just jalgpalli mängida. Neil oli ühine soov – tasane ja hooldatud muruplats koos jalgpalliväravatega. Neeme Kooli 5.-6. klassi õpilased tegelesid 2018. aastal jaanuarist oktoobrini projektiga „Neeme on sportimiseks parim paik“. Loe artiklist lähemalt, kuidas noored oma tegevusi kirjeldavad.


Kust tuli idee ja kuidas õnnestus meeskonnatöö?

Projektiga tegeles 2017/18. õppeaastal 13 õpilast, kellega 2018/19. õppeaastal liitus veel 2 nooremat õpilast. Noored soovisid, et nende külas oleksid paremad tingimused sportimiseks ning paraneks aktiivne eluhoiak. Noored otsustasid korrastada olemasoleva jalgpalliväljaku ning soetada juurde korraliku jalgpallivarustuse.

Projekti läbiviimisel õnnestus eriti hästi just noorte omavaheline koostöö. Õpilased arvestasid ka Neeme Kooli nooremate laste ettepanekutega ja üheskoos arutledes jõuti üsna ruttu ühisele otsusele, et just sportimiseks vajalikud tingimused on see, mida tahetakse parandada.

Kuidas projekt õnnestus?

Esmalt pöörduti üheskoos vallavanem Andrus Umboja poole, kellele kirjeldati hetkeolukorda: külas puudus tasase pinnaga ning korraliku varustusega jalgpalliväljak. Õpilaste esindajad kohtusid vallavanema, valla noorsootöö spetsialisti ja Neeme külavanemaga, et kooskõlastada olemasoleva platsi kasutamine ning korrastamine. Luba saadud, hakati uurima hinnapakkumisi spordiinventari tarbeks ning kavandama platsi avamispidu.

Tänaseks on Nopi Üles projekti raames soetatud jalgpalliväravad, jalgpallid, eraldussärgid, nurgalipud, markerid ja väravavahikindad. Lisaks soetati kogukonna toetusel ka väljaku jaoks joonemasin. Euroopa koolispordi päeval, 28. septembril, toimus Neeme jalgpalliväljaku avamispidu, kus esitleti uut varustust, korraldati sõprusmänge ning tänati ja tunnustati noori nende ettevõtlikkuse eest. Eesti Jalgpalli Liit aitas leida külalisjalgpallurid, FC Flora mängijad Martin Milleri ja Zakaria Beglarišvili, kellega sai jalgpalliplatsil mõõtu võtta.

Neeme küla jalgpalliväljaku avamispeo leidis üles ka Eesti Koolispordi Liit, kes kinkis lastele särgid, joogipudelid ja kaelussallid. Peo lõpus kutsusid noored kogukonda üles osalema talgutel, mille raames tasandatakse jalgpalliväljaku maapind.

Mida noored projekti elluviimisel õppisid?

Noored õppisid projekti käigus palju kasulikku: ametliku kirja kirjutamist, hinnapäringute tegemist, eelarve koostamist, reklaami mõju ja filmimist, ürituse planeerimist ning raha väärtustamist. Kõige toredam avastus oli aga see, et ka lapsed suudavad midagi suurt korda saata. Tuleb lihtsalt olla aktiivne ja ettevõtlik.

Neeme Kooli noored loodavad, et tänu uuele jalgpalliväljakule paraneb kogukonna aktiivne eluviis. Väljakul saab mängida jalgpalli ja teha muud sporti nii kehalise kasvatuse tunnis kui ka muul ajal, sest soetatud jalgpallivarustus on mõeldud kogu külale kasutamiseks. Projekt on erinevaid inimesi omavahel liitnud ja lähedasemaks teinud ning näidanud, et töökus ja üheskoos tegutsemine viib sihile.


Noorte ideede projektifondi Nopi Üles! tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.

Allikas: Neeme noorte projekti blogispostitus NopiÜles blogis

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus