fbpx

CV loomise kasutusjuhend

Sa oled jõudnud väga õigesse kohta, sest oma kogemuste mõistmine, nende analüüsimine ja mõtestamine, aitavad meil luua paremat MINApilti ning tõstab meie konkurentsivõimet tööturul. Teeviit aitab sul alustada!


Loo kasutaja või logi sisse

Teeviit kogemuste pagasi kasutamiseks tuleb sul sisse logida. Kui sul veel kasutajat ei ole, siis selle loomine on lihtne ja kiire! Kõigepealt mine lehele “Minu kogemuste paga”s ning kasutaja loomiseks:

 • Kasutaja nimi
 • Parool
 • Korda parooli
 • ONGI VALMIS!

Kuidas oma kogemusi kirja panna?

Teeviit kogemuste tööriist on jaotatud 4 suuremasse kategooriasse, mille alt leiad hulgaliselt alamkategooriaid, mis aitavad Sinul mõelda saadud kogemustele ja neid kirja panna.

Kategooriad:

 • Isiku- ja kontaktandmed – siia saad lisada olulise info enda andmetest, näiteks nimi, sünniaeg ja kontaktid, aga ka lühikese kirjelduse iseendast.
 • Õpikogemus – siia saad lisada olulise info enda haridustee ning muude oluliste õpikogemuste osas, näiteks noortelaagrid ja –vahetused, koolitused, vabatahtlik töö jne.
 • Töökogemused – siia saad lisada kõik oma töökogemused, alates malevast ja praktikast kuni töökohtade ja organisatsioonilise tegevuseni.
 • Lisainfo – siia saad lisada muu olulise ja põneva info enda kohta, mis avab veelgi sinu teadmisi ja oskusi. Lisa ka oma keelte ja arvutikasutamise (programmide) oskused, aga ka konkursid ja avaldatud loomingud, juhiload jms. Ka oma soovitajad saad siia lisada.

 

Teeviit kogemuste pagas aitab meelde tuletada, et ka õpilasesinduses tegutsemine, ürituste korraldamine, laagrites osalemine ning ka meie hobid õpetavad meile palju. Kõige olulisem ongi nende kogemuste mõtestamine – mida ma õppisin, milles arenesin ning mida ma võiksin teha paremini?

Teeviida soovitus! Kogemuste mõtestamine ja CV loomine on järjepidev protsess, mida ei saa teha 30 minuti jooksul kui ahvatlev pakkumine või sobiv töökoht on silmapiiril. On oluline, et kõik õpitu ja kogetu oleks ajakohane ning ühes kohas. Kui Sa oled jooksvalt kogemusi lisanud, siis sobiva CV või portfoolio kokku panemine on kiire ja lihtne tegevus!


CV koostamine

Korralikult vormistatud CV on Sinu esimene võimalus näidata ennast usaldusväärse ja teotahtelise töötajana. Pole saladus, et erinevad tööandjad ootavad oma personalilt erinevaid kogemusi – mida täpsemalt sobib Sinu CV nende ootustega, seda suurem on huvi Sinu vastu.

Siin on Sul võimalik sisestada kõik oma erinevad kogemused. Ole oma andmete sisestamisel täpne ja põhjalik ja täida võimalusel ära kõik teemajaotused: isiku- ja kontaktandmed, õpikogemused, töökogemused ning muud oskused ja lisainfo.

Kui oled sisestanud kõik enda kogemused, siis liigu menüülingile Loo CV ning hakka enda CVd koostama. Sul on võimalus igaks tööpakkumiseks imelihtsalt uus CV koostada.

CV koostamiseks toimi nii:

 • Loo CV  lehelt saad sa ülevaate enda kõikidest sisestatud kogemustest ning kui soovid mõnda kogemust enda CVs mitte esile tuua, siis vajuta kogemuse juures nuppu Peida. Sama lihtsalt saad sa ka jälle enda kogemuse CVsse sisse tuua, vajutades Näita. Sa saad Peita nii palju kogemusi kui ise soovid.
 • Kui sa soovid CV loomise käigus enda kogemusi muuta, siis saad sa seda teha vajutades kogemuse juures Muuda. Pärast muudatuse tegemist vajuta Salvesta, sellega muutub kogu sinu kogemus.
 • Kui oled välja valinud sobivad kogemused, vajuta nuppu CV eelvaade. Nii on sul võimalik näha, milline hakkab su CV välja nägema. NB! CV peab mahtuma 3 lehekülje peale, kuid kui ei mahu, siis kuvatakse CV eelvaate lõpus teade „Kahjuks ei mahu kõik andmed 3 lehekülje peale ära“.
 • Kui CV ei mahtunud 3 lehekülje peale, siis vaata üle andmed, mida CV-le lisada soovid ning tee vastavad muudatused.
 • Kui oled CV valmis saanud, siis vajuta Salvesta CV ning lisa enda CVle pealkiri. Seejärel Salvesta CV, mille peale kuvatakse „Uus CV on edukalt salvestatud“.
 • Seejärel liigu rubriiki Minu CV-d. Sealt saad sa enda CVd eelvaadata, alla laadida, saata, välja printida ja ära kustutada.
 • Kui soovid CVd saata, siis vali E-post ning sisesta saaja e-posti aadress, täpne e-kirja pealkiri ja sisu. Kontrolli kindlasti enne e-kirja saatmist üle oma CV ning tee linnuke kasti “Minu CV on kontrollitud ja sobiv tööandjale saatmiseks“.
 • Kui oled e-kirja saatmiseks andmed sisestanud ja linnukese kasti teinud, siis lõpetuseks jääb ainult vajutada Saada.

 

Teeviit soovib edukat kogemuste sisestamist ja analüüsimist ning CV koostamist!

CV

CV eelvaade

Oled sa kindel, et soovid selle CV kustutada?

Manus:
Oled sa kindel, et soovid need andmed kustutada?

Salvesta CV

Näita Peida
TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus