fbpx

Mis on HeaTeoTöö päev?

HeaTeoTöö päev on õpilastele, koolidele, kogukonnale ja ettevõtetele mõeldud võimalus, mille käigus on võimalus ühel päeval töötada kohalikus ettevõttes, kogukonnas või hoopis kodus. HeaTeoTöö päev annab võimaluse teha vabatahtlikuse alusel oma tehtud tööga head teistele.

HeaTeoTöö päeva algatust veab Eestis eest MTÜ Mondo. Sellel päeval pööratakse tähelepanu üleüldises plaanis head tegemisele, vabatahtlikule tegutsemisele ja annetamisele. Kogu tegevus on suunatud märkamaks seda, et alati ei pea teenitud tasu kulutama ise, vaid selle võib annetada näiteks mõnele organisatsioonile või tegevuse elluviimiseks. HeaTeoTöö päeva raames teenitud tasu annetatakse MTÜ Mondo partnerriikidesse abivajajatele.

  • HeaTeoTöö päev on kokkuleppeline ja põhineb inimese enda vabal tahtel ning soovil. See tähendab seda, et sul on võimalus oma soovi alusel teha sel päeval tööd ja annetada raha abivajajatele. See algatus on enamasti suunatud koolide õpilastele, kellel on võimalus panna end mõnel töökohal proovile ning seeläbi abistada neid, kes ennast ise abistada ei suuda.
  • Samuti saab omandada uusi teadmisi erinevate ametite ja tööde kohta, mis võivad karjäärile ja õppimisvalikutele kasuks tulla. Pole keelatud igal aastal proovida HeaTeoTöö päeva raames mõnda uut ametit – kas pole mitte kasulik?

Lisaks on ka ettevõtetel võimalus end ja oma tegevusi tutvustada ning näidata üles eeskuju parema maailma loomisel.  HeaTeoTöö päev annab ettevõtetele suurepärase võimaluse hooajatööliste leidmiseks ja tööotsijatele võimaluse leida endale unistuste töö – kas hooajaline või püsiv!

Tööpäev õpilasele näeb välja järgnev:

Töö tegemise paigad võivad olla väga erinevad (kauplused, kohvikud, kontorid, ettevõtted või hoopis töö kodus, kodukandis või naabri juures). Õpilane/kool/klass võib ka ühiselt korraldada heategevusliku sündmuse koolis või kogukonnas, mille tulu suunatakse arengukoostöö projektidesse.

Iga tegu loeb!

Loe rohkem siit: HeaTeoTöö päev.

Koostatud Mondo allika põhjal

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus