“Minu esimene töökoht” – mis see on?

Sul ei ole erialast haridust, töökogemust või on seda õige vähe? Aga sa oled 16–29aastane noor? Töötukassal on sulle tööellu sisenemiseks sulle lahendus – “Minu esimene töökoht”.

Teenuse “Minu esimene töökoht” eesmärk on anda vähese töökogemusega ja erialase hariduseta noortele esimene püsiv töökogemus. Seeläbi on võimalus leida oma huvidele vastav amet või eriala ning omandada uusi oskusi ja teadmisi. Lisaks annab esimene töökogemus juurde enesekindlust, et saaksid tulevikus tööga kenasti hakkama ja võiksid olla töökohale sobiv kandidaat.

“Minu esimene töökoht” pakub sulle head võimalust proovida järgi, mis sulle teha meeldib. Enne alustamist sõlmitakse sinuga tähtajatu tööleping ehk töötamise lõpu aega ei ole kuupäevaliselt kindlaks määratud või siis sõlmitakse vähemalt üheaastane leping. Oskuste puudumist ei tasu karta, sest vajadusel võimaldatakse sulle väljaõpet.

“Minu esimene töökoht” on sulle, kui:

  • oled töötuna registreeritud ega ole viimase 3 kuu jooksul olnud tööga hõivatud või oled töötanud kokku vähem kui 30 päeva;
  • sul puudub töökogemus või see on lühiajaline (töökogemusena ei arvestata lapsehoolduspuhkusel ning aja- ja asendusteenistuses viibitud aega).

Kliki siia ja vaata videot, kuidas Veiko endale teenuse “Minu esimene töökoht“ abil töökoha leidis.


Artikkel on koostatud
Töötukassa allika põhjal.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus