Milliseid teenuseid pakub Töötukassa noorele?

Töötukassast on sulle palju rohkem abi, kui esialgu võib tunduda. Lisaks töö otsimisele ja töötuks arvele võtmisega seotud teemadele on sul võimalus nende karjäärinõustajatega jõuda oma elu puudutavate otsuste ning lahendusteni.

Eesti Töötukassa on avatud nii täiskasvanutele kui ka noortele, aga spetsiaalselt noortele pakub Töötukassa võimalust saada abi näiteks Noortegarantii tegevuskava ja teenuse “Minu esimene töökoht” kaudu.

Noortegarantii eesmärgiks on aidata sind töötuks jäämisel või koolist lahkumisel võimalikult kiiresti tagasi tööle või jätkama oma haridusteed. “Minu esimese töökoha” teenus on väga hea võimalus ameti omandamiseks ning püsiva töökoha leidmiseks. Teenus on loodud just selleks, et toetada vähese töökogemusega noore töölevõtmist.

Karjäärinõustamine

Töötukassa tasuta karjäärinõustamine aitab leida õiget teed õppimise, töökoha kui ka kutsevalikuga seotud küsimustes. Karjäärinõustaja abistab ja toetab sind karjääriplaneerimisel ja töövalikuga seotud otsuste tegemisel. Konsultatsiooni saab nii vahetult kohtudes kui Skype’i teel.

Karjääriinfotuba

Karjääriinfotoast saad infot tööotsimise kohta ja tuge tööalaste valikute tegemisel. Karjääriinfotoas saab muuhulgas tutvuda kandideerimisdokumentide näidistega ning erinevate õppimise ja töötamise võimalusi tutvustavate materjalidega. Karjääriinfotoad on avatud kõikides Töötukassa osakondades.

Tööotsingu töötuba

Kui oled tööotsingul, siis on sul võimalus osaleda tööotsingu töötoas, kus:

  • räägitakse tööturuolukorrast ja tööotsimise võimalustest;
  • õpetatakse kandideerimiseks vajalike dokumentide koostamist;
  • antakse juhiseid tööintervjuul käitumiseks;
  • arutatakse muid töötoas tekkinud teemasid.

Vabatahtlik töö

Vabatahtlikuna töötamine suurendab sinu tööle saamise võimalusi ja aitab ette valmistuda eesseisvaks tööeluks. Sul on võimalik saada uusi kogemusi, teadmisi ja oskusi ning ka uusi tutvusi tööalaselt, mida saad tulevikus kasutada. Kui oled registreeritud töötu, siis Töötukassa abil on samuti võimalik alustada tööd vabatahtlikuna, näiteks loomade varjupaigas, loe lähemalt siit.

Veel kasulikke linke

Loe veel sarnasel teemal:

Meie partnerid

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus