fbpx

Mida teha, kui kolmandate riikide elanikud teevad sulle kummalisi ettepanekuid?

Töötamine ja elamine välismaal tähendab mitmeid suuri plusse, kuid sisaldab endas ka paljusid ohte. Eriti, kui sa ei ole tähelepanelik.

Mis sinuga võib juhtuda?

Sinuga võtab sotsiaalmeedia või e-posti teel ühendust võõras inimene mõnest teisest riigist. Ta teeb sulle ettepanekuid või pakkumisi, näiteks pakub raha, uut mobiiltelefoni, eksklusiivse brändi rõivaid või muud. Vastutasuks soovitakse sinuga sõlmida lühiajaliseks perioodiks abielu. Enamasti selleks, et väljastpoolt Euroopa Liitu pärit inimene saaks tulla Euroopasse elama ja töötama. Minnes abieluõnge, võid jääda aga aastateks lõksu! Seega, ära mine selliste ahvatluste ja lubaduste õnge!

Enamasti teevad Euroopa Liidu (nende seas ka Eesti) kodanikele selliseid ettepanekuid kodanikud n-ö kolmandatest riikidest, kes vajaksid muidu siin elamiseks ja töötamiseks luba.

Sulle abieluettepaneku teinud inimene soovib seadusi rikkudes oma kodumaalt lahkuda. Ta võib selleks kasutada raha või muid vahendeid, et meelitada kedagi temaga abielluma. Mitu tuhat eurot ja uus mobiiltelefon või tahvelarvuti võivad tunduda ahvatlevad, kuid ära lange ahvatluse lõksu.

Miks on see ohtlik?

Olukorra ohtlikkus seisneb selles, et sulle võidakse lubada abielu sõlmimise järel kiiremas korras lahutust, kuid enamasti jäävad sellisesse olukorda sattunud noored ja ka täiskasvanud oma murega üksi.

Nii saab sinuga abiellunud kodanik loa Euroopa Liidu maades töötamiseks, ta võib liikuda ja reisida erinevates riikides ning võib sulle antud lubaduse abielu lahutada unustada. Ilma temata sa aga lahutust ei saa. Sellist abielu sõlmimist raha eest ja eelnimetatud tingimustel nimetatakse fiktiivabieluks. Pea meeles, fiktiivabielu on ebaseaduslik!

Kui sinu või su tuttavaga on nii juhtunud või selline ettepanek tehtud, siis võta ühendust Inimkaubanduse ennetamise ja ohvrite abistamise nõustamisliini numbril +372 6607320, kirjuta info@lft.ee või vaata lisainfot siit.


Koostatud
MTÜ Living for Tomorrow allika põhjal

 

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus