fbpx

Milline kael on nutikael?

Kas sina tead, mis on nutikael? Ei, tegemist ei ole nutika kaelaga. Tegelikult on nutikaela sõna tekkinud nutivahendite ehk arvutite, telefonide ja tahvelarvutite kasutamisega.

Tänapäeval veedame üsna palju aega erinevates seadmetes, mis on inimese keha jaoks paraku valel kõrgusel. Seda just seetõttu, et paljud inimesed kummarduvad telefoni- või arvutiekraani vaatamiseks selle kohale. Nutikael on seega kael, mis on pikalt ette sirutatud. Seetõttu ka nimetus: NUTIvahend + ette sirutatud KAEL = NUTIKAEL.

Kuidas ma tean, kas mul on nutikael?

Kõige lihtsam on seda kontrollida iseenda peal. Võta telefon või arvuti ning vaata, kas muudad pea ja kaela asendit, et kirja lugeda või pilti vaadata. Kui jah, siis kontrolli oma nutiseadme asendit, see peab olema kohakuti sinu silmadega. See tähendab, et laua peal olev arvuti ja tooli kõrgus on sätitud õigele kõrgusele, sinu silmadega täpselt kohakuti. Samamoodi on telefoniga – hoia telefoni oma silmade kõrgusel, mitte ära kalluta pead telefoni suunas. Vastasel juhul jääb kael kangeks ja väsib ära.

Kui sul on kahtlus, et sul võib olla nutikael või sul on seljas ning kaelas pinged, tuleb sul pöörduda spetsialisti või arsti poole. Nutikael on ravitav erinevate harjutustega ning õige kehahoiakuga.


Koostatud
Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik allika põhjal

Loe veel sarnasel teemal:

Meie partnerid

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus