Milline garantii on Noortegarantii?

Kui oled noor ja otsid esimest töökohta või ei tea, kuidas õpinguid jätkata, siis pakub Noortegarantii algatus sulle kasulikke lahendusi.

Hinnanguliselt on 5,5 miljonit alla 25-aastast noort Euroopas töötud. See tähendab, et ligi 23 protsenti Euroopa noortest ei käi ametlikult tööl. Kuni 25-aastastele noortele on tööturule aitamiseks ja suunamiseks olemas Noortegarantii algatus, mis aitab vähendada tööpuudust noorte seas.

Noortegarantii ei jäta ühtegi noort kõrvale ja kõikidele pakutakse töö- või praktikakohta, väljaõpet või koolitust nelja kuu jooksul pärast viimasest töökohast lahkumist. Kõikidele noortele proovitakse leida just neile sobivad töökohad!

Noortegarantii aitab mitmel tegevussuunal:

  • Esimene on mõeldud 16–29aastastele noortele, kes ei õpi ega tööta ja kellel ei ole erialast haridust, töökogemust või kellel on vähene töökogemus. Selleks on teenus “Minu esimene töökoht“.
  • Teine on kuni 26aastastele noortele, kes soovivad rohkem saada teada tööturust, tööelust ja haridusvõimalustest, kuid puudub selgus, millisel erialal end täiendada või millises valdkonnas töötada.

Noortegarantii algatusest saad hea ülevaate videost, mille leiad siit. Noortegarantii kaudu on sul võimalus  saada osa erinevatest noortekeskuste poolt läbiviidavatest projektidest, saada nõustamist ja tuge noorsootöö asutustest, osaleda kogemusõppes kogukonnapraktika raames ja osaleda koolinoortele tööturu võimalusi tutvustavates töötubades.

Loe veel sarnasel teemal:

Meie partnerid

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus