fbpx

Testi, milline amet sulle sobib!

Endale sobiva eriala või ameti valimine on miljoni dollari küsimus, millega ei maadle ainult noored. Ka pikalt tööelu elanud täiskasvanud jõuavad sageli elu ühel või teisel etapil sellisesse olukorda.

Vali amet eelkõige selle järgi, et see oleks sinu jaoks põnev ja tahaksid sellega igapäevaselt tegeleda. Selleks võib olla mõni kauaaegne hobi või mõni muu tegevus, mis on sulle alati huvi pakkunud.

Kui aga tundub, et ametiga ei kaasne sinu jaoks sobivaid töötingimusi, siis mõtle sellele, kas saaksid oma soovitud elukutse ühildada mõne teise ametiga. Näiteks võib kunstnikust saada väga osav ja hea kondiiter, kes oskab valmistada võrratu väljanägemisega torte.

Seega on ehk mõistlik lasta lahti vanast arusaamast, mille järgi peaks karjäär kulgema alati ühel alal ja ikka kõrgema ametipositsiooni suunas. Tasub meeles pidada, et ükskõik, mida sa teed, kui teed seda hästi, siis on see pingutamist väärt ja tasub ennast ära.

Testi, milline võiks olla sinu tulevane amet Töötukassa lehel

Sulle sobivate ametieelistuse välja selgitamiseks on võimalus täita veebipõhine test “Ametialase suundumuse küsimustik“, mille tulemusi saad kindlasti kasutada kas iseseisvate otsuste langetamisel või karjäärinõustajaga vestlemisel.

Igal juhul tuleb testi tegemine kasuks ja ei võta ka kuigi palju aega. Testi abil on võimalik mõõta sinu huvi erinevate erialade ning ametite vastu. Pane tähele, et testis ei ole õigeid ega valesid vastuseid ning testi tegemiseks kulub aega umbes 10 minutit.

Kui soovid täita põhjalikumat Tööalase suundumuse küsimustikku või Isiksuseküsimustikku, siis selleks pead pöörduma otse Töötukassa karjäärinõustaja poole.

Noortele on toeks Töötukassa karjääriinfo- ning nõustamise teenus

Töötukassa karjääriteenused jagunevad karjäärinõustamiseks ning karjääriinfo vahendamiseks. Mõlema eesmärk on pakkuda noorele tuge tulevikuga seotud valikute ja otsuste langetamisel, oma tulevase karjääri kujundamisel.

Karjäärinõustaja aitab suurendada teadlikkust iseendast ning hariduse ja tööturu võimalustest, püstitada eesmärke ja kavandada tegevusi nende eesmärkide saavutamiseks. Karjäärinõustaja kasutab oma töös erinevaid meetodeid – vestlused, loovharjutused ning vajaduse korral ka testid.

Karjäärispetsialistidega on võimalus kohtuda koolis ja töötukassa karjäärikeskuses, aga vestelda saab ka Skype’i, e-kirja või telefoni teel. Kui on soov teistega koos karjääriteemasid arutada, siis on võimalik osaleda grupitegevustes.

Karjääriplaneerimine ning laialdased võimalused võivad olla sinu jaoks keerulised ja lausa hirmutavad, kuid testide lahendamine, karjäärinõustajaga vestlemine ning info läbitöötamine aitavad valikuid ning otsuseid kergemini langetada.

Kõik karjääriteenused on tasuta!


Koostatud Töötukassa, Rajaleidja ja Innove allika põhjal

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus