Miks on hea jagada oma kogemusi teistega?

11.09.2018
Kaie Pranno, noorteinfo peaekspert

Teeviit on keskendunud kogemustele ja sellele, kuidas saadud kogemustest õppida. Meil kõigil on kogemusi, mis on meile üht või teist õpetanud. Samuti tuleks mõelda ka teiste inimeste kogemusele – ka nende kogemused võivad meile nii mõndagi õpetada!

Oma kogemuste jagamine on kasulik peamiselt kahel põhjusel:

  • Oma kogemuse jagamine teistega aitab sul enda kogemust mõista ja mõtestada.
  • Sinu kogemus võib kellelegi teisel anda mõne uue mõtte või idee, samuti võib sinu kogemus olla õppetunniks ka teistele.

Kui sa pead kellelegi kirjeldama oma kogemust, pead sa kindlasti selle kogemuse peale mõtlema! Sa kirjeldad, mis juhtus, kuidas see juhtus ja milleni see kõik viis! Juhul, kui sa ei olnud varasemalt mõelnud, mis on su kogemuse tulemus, siis kindlasti pead sa seda nüüd teistele jagades ja kirjeldades tegema. Pealegi, inimestel on ehk küsimusi sulle, mis aitaksid veelgi rohkem oma kogemusele mõelda ja seeläbi saad ka ise oma kogemusest rohkem õppida.

Teine põhjus kogemuse jagamiseks on jagada häid ideid, mõtteid ja tegevusi! Sinu kogemus võib olla niivõrd ainulaadne, et keegi teine ei ole sellest midagi kuulnud, aga just see võib tekitada neis mõtte – „tahaks ka“ või „mis siis, kui prooviks ka!“. Nii saad sina anda väga häid mõtteid teistele enda ümber. Samas kui sinu kogemus oli halb, saab see olla hoiatuseks teistele! Näiteks kui tellid ebausaldusväärsest netipoest endale midagi, aga see ei jõua kohale! Jagades seda kogemust hoiatad ka teisi, et võib juhtuda, et ka nemad ei saa oma kaupa kätte. Tavapäraselt jagatakse selliseid kogemusi erinevates foorumites jne. Teiste kogemuste pealt oleme ju ka ise googeldanud mõne ettevõtte või toote kohta – kas seda soovitatakse ja missugused on teiste tellijate kogemused.

Seega, võimalusel jaga alati enda kogemust – nii õpid sellest sina kui ka teised! Teeviit portaalis on oma kogemusi jaganud paljud noored!

Artikkel on avaldatud 2022. aastal.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend