Kogemuslugu Mihklilt: mida on õpilasmalev mulle elus andnud?

27.11.2018
Kaie Pranno, noorteinfo peaekspert

Õpilasmalev on selline „nähtus“ noore elus, mida on minu arvates väga raske sõnadega seletada. Et sellest tõeliselt aru saada, miks paljud õpilased lähevad sinna uuesti ja uuesti, peab ise vähemalt ühe malevasuve läbi tegema. Kirjutan sellest, kuidas õpilasmalevas osalemine on mind muutnud ning mida see mulle õpetanud on.

Elu enne õpilasmalevat

Enne oma esimest malevasuve olin ma palju arglikum ning ei suutnud isegi paljude oma paralleel klassikaaslastega suhelda, rääkimata ühistes tundides valju häälega küsimustele vastamisest. Samuti veetsin enamuse oma vabast ajast kodus arvutimänge mängides või Youtube´ist videoid vaadates. Vahepeal käisin ka ujumistrennis, kuid lõpuks siiski ei viitsinud ega tahtnud sellega enam tegeleda ning otsustasin loobuda.

Õpilasmalevas osalemine muutis mu jaoks kõike

Õpilasmalevasse minemist soovitas mulle mu vend, kellel oli juba mitu malevasuve seljataga. Pärast ainult ühte malevasuve (käisin Ahja 1. rühmas, Lõuna-Eestis) muutus minu jaoks kõik. Kui enne olin tagasihoidlik, siis uuel kooliaastal oli suhtlemine teistega palju lihtsam. Sain aru, et malevas käimine andis mulle võimaluse oma sotsiaalseid oskusi parandada. Samuti õpetas malev seda, et inimesed on palju sõbralikumad ja mõistlikumad, kui sa ka ise oled inimestega rohkem avatum.

Need inimesed, kellega sa õpilasmalevas kohtud, jäävad sulle meelde kogu eluks. Pärast kolme aastat olen ma siiani saanud kokku ning suhelnud oma esimeste maleva kaaslastega.  Mõned neist on läinud edasi õpilasmaleva rühmajuhtideks, mis on ka minu tulevikuplaan. Tagantjärele näen, et malev aitas mul ka vennaga lähedasemaks saada.

Õpilasmalevas sain ka oma päris esimese töökogemuse. Sealjuures sain tunda, kui kerge ja vahel ka raske võib uue keskkonnaga kohanemine olla. Olen avastanud, et peale malevast saadud töökogemust märkan lihtsamini uusi võimalusi ning ka töö leidmine on kergem.  

Uued võimalused

Sel õppeaastal otsustasin ma minna Austriasse vahetusõpilaseks ning tean kindlalt öelda, et ilma malevakogemuseta ei oleks ma seda sammu kindlasti julgenud astuda.


Oma kogemust õpilasmalevas jagas 17-aastane Mihkel Ottis 2018. aastal.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus