fbpx

Mida teha, kui tunnen, et minu töökoht kaob ja mind lastakse lahti?

Seekordses artiklis räägime Noorte Tugila spetsialistiga töö kaotamisest ning  uue töö otsimisest.

Noorte Tugila noorsootöö spetsialist Jaana:

Esimene samm. Ära lase tujul langeda ega võta seda isiklikult. Tänast tööturgu mõjutavad lisaks ettevõtete võimekusele ka erinevad kriisid.  Kui su töö sulle väga meeldis, siis ütle tööandjale, et oled valmis edaspidi nendega uuesti liituma, kui tööturu olukord paraneb või ettevõtte laiendab taas tegevust. Selliselt näitad tööandjale üles oma huvi ja lojaalsust. 

Teine samm. Soovitame vaadata üle tööportaalide tööpakkumised. Ava Eesti Töötukassa tööpakkumiste lehekülg  https://www.tootukassa.ee/toopakkumised või CV Keskuse (www.cvkeskus.ee) ja CV-Online’i  https://www.cv.ee/ pakkumised.  Kui sul pole tööportaalis kontot, siis tee see kindlasti  ja sisesta oma CV, sest siis võib tööandja ka sind üles leida, kui ta just sinu oskustega töötajat vajab (eriti ajal, kui töökäsi napib või on algamas kiire hooaeg). 

Teata sotsiaalmeedias oma tuttavatele, et otsid (uut) tööd. Kirjuta, milles oled tugev, milline on su senine kogemus ning mida teha tahad. Sageli avanevad töövõimalused või esimene praktika just sellise teate peale.

Kolmas samm. Töötukassas tegutsevad karjäärinõustajad, kelle poole võivad pöörduda kõik soovijad!  Helista või kirjuta neile julgesti, nad on lahked ja aitavad sul koostada karjääriplaani, rääkida põhjalikult töötu õigustest, õppimisvõimalustest ja teenustest. 

Neljas samm. Vahel tasub proovida midagi täiesti uut, sh vabatahtlikku tööd, et selgusele jõuda, mida edasi teha. Vahel mõjub enesekindlust tõstvalt välismaal toimuv praktika või kursus. Kõike seda pakutakse noortele üsna palju, sellised võimalused on ka Eesti noortel, sõltumata nende haridusest, elukohast ja majanduslikest võimalustest. 

Kui tunned, et vajad julgustust või abi, siis võta ühendust oma piirkonna Noorte Tugila (https://tugila.ee/tugilad/) noorsootöötajaga. Meie töötajad on väga sõbralikud ja ühiselt leiame alati mingi lahenduse!

Tallinna linnas on võimalik pöörduda ka Tallinna noorte tugiprogrammi “Hoog sisse”. Programmi põhitegevusteks on mitteõppiva või –töötava noorte leidmine, kontakti loomine ja hoidmine, individuaalse toe pakkumine, motiveerimine ja aktiivsetesse tegevustesse kaasamine, mis toetaksid noore õpingute jätkamist või astumist tööellu. Täpsemat infot vaata siit: https://www.tallinn.ee/est/noorteinfo/hoog-sisse

Noore lugu  

Näide, kuidas olukorda saab lahendada

 

Tugilasse pöördus noor, kes kartis koroonaviirusest põhjustatud majandusliku kahju tõttu asutusele kaotada oma töökoha. Rääkisime temaga, et mida ta senisest olukorrast teab ning mis võimalused on tal teadmatuse lahendamiseks. Uurisime ka Tööinspektsiooni kodulehte: https://www.ti.ee/est/koik-uudised/uudised-detailne/?tx_news_pi1%5Bnews%5D=636&cHash=a7cd1949c8ad9c4538b6ded563b8a729&fbclid=IwAR3RZM-2hC0X64-omZ7UmpQveJ_jOF9uMZXfCbgQkAmPcHoAMtezXoX9MBc. Julgustuse toel pöördus noor otse oma ülemuse poole ning sai teda huvitavatele küsimustele konkreetsed vastused. Selgus, et töö jäi ka alles! 

 

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus