Eriolukord möödas – millised piirangud kehtivad?

Eriolukorra ametlik veebileht on kriis.ee, sealt saad infot ja abi:

  • koroonaviiruse kohta
  • kuidas igapäevaselt oma elu korraldada
  • millised on piirangud hariduses, kultuuris ja spordis
  • millised on piirangud töötamisel ja reisimisel
  • kuidas oma vaimset tervist hoida

Kui on sul on küsimus või mure – siis ära pelga, helista 1247!

Toimetulekut kriisiga toetab https://peaasi.ee/ heade nõuannete ja nippidega. Samuti on võimalik nõu ja selgust saada küsides nõustajatelt: https://peaasi.ee/kysi-noustajalt/

Tasuta nõustamist saab ka https://lahendus.net/

Suve on automaatne vestlusrobot, kes vastab Eesti elanike ja külaliste seas korduma kippuvatele küsimustele, kasutades vastuste leidmiseks erinevaid riiklikke allikaid. Suve on integreeritud mitmele riiklikule veebileheküljele ning aitab seeläbi koroonaviiruse levikuga seotud eriolukorras leida eesti- ja inglisekeelset asjakohast ning usaldusväärset informatsiooni. Suve-ga rääkimiseks vajuta palun nupule “Eriolukorra vestlusrobot”.

 


Eriolukord lõppes ööl vastu 18.maid, kuid mõnda aega kehtivad mõned piirangud, millega peab veel arvestama.

  • Tänasest on avatud osaliselt üldhariduskoolid, kutseõppeasutused, kõrgkoolid, noortekeskused ja huvikoolid,kuid õppetöö on korraldatud piirangutega – uuri täpsemalt oma koolist ja noortekeskusest.
  • Sportida tohib õues ning siseruumides kui on tagatud 2+2 reegel ning vähendatakse sissepääsu siseruumidesse.
  • Liikumisel kodust väljas pool kehtib endiselt 2+2 reegel ehk liikuda võid kahekesi hoides teistest kahemeetrist vahet.

HOIA – rakendus

Mitte keegi ei peaks olema murega üksi! Otsi abi ning märka ja aita teisi!

Eriolukorrast tingitud segadusega ja koroonast tingitud hirmudega toimetulekus:

Häirekeskuse infotelefon 1247 saab infot erinevates koroonaviirust ja selle levikut puudutavates küsimustes. Sellelt numbrilt ei saa meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni.

Meditsiinialaste nõuannete ja perearsti konsultatsiooniks tuleks endiselt valida number 1220, kus kõnele vastavad meditsiinilise väljaõppega inimesed.

Lasteabitelefon 116 111 24/7, tasuta ja anonüümne. Helistada saab ka siis, kui kõneaeg on otsas. Vastatakse eesti, vene või inglise keeles.

Nõuannet saab küsida ka https://www.lasteabi.ee/ chatis, saata e-kiri info@lasteabi.ee, Facebookist ja nutiseadmetest äpp-ina, kasutades otsingu sõna „Lasteabi“.

Lisaks eeltoodule saab helistada:

Emotsionaalse toe telefonile: 6558 088 (eesti keel), 655 5688 (vene keel) (igapäevaselt kl 19-07)

Psühholoogilise kriisiabi telefon: 6314300 (E-N kl 15-19, R kl 15-18) nii eesti kui vene keeles

Ohvriabi kriisitelefon 116 006 (24h) ja nii eesti, vene kui inglise keeles. Pakutakse esmast kriisinõustamist ohvri õigustest ja abistavatest süsteemidest.

Nõu saab küsida ka  www.palunabi.ee veebivestluse teel, kirjutada Facebookis „Palun Abi“ lehel või saata e-kiri kriisiabi@sotsiaalkindlustusamet.ee.

Kiiret nõu pakuvad Rajaleidja e-nõustajad https://rajaleidja.innove.ee/, kellega saab suhelda tööpäeviti kell 9–17 Rajaleidja koduleheküljel all paremas nurgas avanevas vestlusaknas.

 


Soovitame 17toimida Terviseameti juhiste kohaselt.


Kodus viibimiseks annab Teeviit mõned head soovitused, mida teha kui igapäevane õppetöö on tehtud.

 

 

Loe veel sarnasel teemal:

Meie partnerid

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus