fbpx

Mida tähendab arengukoostöö ja kuidas Eesti sellega seotud on?

Arengukoostöö tähendab igasugust rahalist või materiaalset abi ja teadmisi, mida jõukamad riigid annavad vaesematele riikidele. Tänapäeval on muutunud üha tavalisemaks see, et riigid jagavad omavahel kogemusi ja materiaalseid vahendeid, et olukord erinevates riikides oleks ühtlasem.

Vaesemaid riike nimetatakse arenguriikideks. See tähendab, et nendes riikides ei ole sotsiaalne ja majanduslik olukord enamasti nii kaugele arenenud, kui see on arenenud riikides (näiteks Euroopa riigid). Arenguriikidel ei ole tihti võimalust iseseisvalt ja ainult oma teadmiste, oskuste ja inimestega hakkama saada. Riigid, kellel on rohkem võimekust ja vahendeid, saavad neile olla abiks. Ka Eesti riik on arengumaadele toeks.

  • Arengukoostöö ei tähenda, et üks annab ja teine võtab, vaid koostöö on kahesuunaline. Sellisest koostööst õpivad ja saavad kasu mõlemad osapooled.
  • Näiteks saadab Eesti organisatsioon Mondo Aafrikasse ja Aasiasse Eesti õpetajaid ja ämmaemandaid, kes omakorda jagavad oma teadmisi kohapeal, aga õpivad ka samas palju uut, mida oma töös hiljem kasutada.

Noored saavad arengukoostöös osaleda näiteks õpilastele suunatud algatuses HeaTeoTööpäev. Selle  käigus teenitud raha suunatakse MTÜ Mondo partnerriikidesse – Ukraina, Afganistan, Ghana, Keenia, Uganda, Jeemen, Birma.

  • Siit saad lugeda vabatahtlikena arengukoostöösse panustanud inimeste lugusid.
  • Loe arengukoostöö kohta rohkem siit

Arengukoostöö on oluline mõlemale osapoolele.


Koostatud
Mondo allika põhjal

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus