Mida suvel teha?

Oh, suvevaheaeg ja vabadus tuleb taas! Linnud laulavad, loodus lokkab, päike paistab ja jaanipäevaks on jälle lumi maas. Suvi kestab tavaliselt umbes kaks ja pool päeva, kuigi kalendri järgi nimetatakse neid päevi ka kuudeks. Mida siis selle üüratu aja ja vabadusega üldse peale hakata? Siin on mõned päikesekuivatatud soovitused.

MINE TÖÖLE!

Raha on ju kõigil vaja, seda pole kunagi piisavalt. Esialgu soovitaksin õpilasmalevat, kuid selle registreerimislaev on selleks aastaks juba sadamast lahkunud. Aga pole hullu, sest paljudel ettevõtetel on just suveks abikäsi vaja ning nendeni jõudmiseks on mitmeid võimalusi: tööportaalide kaudu (nt cvkeskus.ee, cv.ee või tootukassa.ee), kirjutades ise huvipakkuvatele firmadele või otsides tööd oma tuttavate kaudu. Enamik tööotsi saadaksegi just tutvuste kaudu, nii et küsi oma emalt, isalt, naabrimehelt ja naabrimehe koeraltki tööd. Keegi ikka leiab Sulle midagi.

MINE VABATAHTLIKUKS!

Vabatahtlik töö on üks parimaid viise, kuidas areneda endale meeldival alal ning leida seejuures ka elumuutvaid tutvusi. Saidilt vabatahtlikud.ee leiab palju infot vabatahtliku töö kohta ning lugematutest kuulutustest leiab arvatavasti igaüks endale midagi meelepärast. Kui Sulle jääb silma mõni sündmus või projekt, kus Sa tahaksid osaleda, siis kirjuta neile ja paku ennast julgelt vabatahtlikuks. Isegi, kui nad ei otsi vabatahtlikke. Nad lihtsalt ei tea veel, et nad vajavad Sind. 

MINE ÕPPIMA!

Suvi on ideaalne aeg arendada iseennast ja õppida midagi uut. Kuigi valitsus tõmbas huvihariduse rahakoti otsi veidi koomale, siis netist leiab ikka tohutul hulgal erinevaid suvelaagreid lastele, noortele ja vanematelegi. Sama lugu on ka kursustega ja erinevate õpetlike festivalidega. Ise soovitaksin Investeerimisfestivali, mis toimub juuli alguses (rohkem infot: investeerimisfestival.ee). Siis ei kao ehk naabrimehelt saadud töö palk kohe musta auku.

MINE MATKAMA!

Oh, Maarjamaa metsad, aasad, järved ja sood! Eesti on täis lühemaid ja pikemaid matkateid ning oleks tõeline patt neid mitte ära kasutada. Pikima RMK matkaraja (820km!) läbimine sisustaks juba pea terve Su suve ära (rohkem radasid ja muud infot: loodusegakoos.ee). Vahepeal võid käia ka oma maakodus vanavanematel külas, sest neil oleks tõesti väga hea meel Sind näha.

MINE REISIMA!

Kui Eestimaa lõputud metsad ja sood Sind ei kõneta, siis suvi on ka väga hea aeg välismaale reisimiseks. Kokkupuuted erinevate keskkondade ja inimestega rikastavad maailmavaadet ning kingivad unustamatuid kogemusi. Odavad lennupiletid (nt ryanair.com) ning võimalus ööbida kohalike juures (nt couchsurfing.com või workaway.info) on muutnud reisimise väga sõbralikuks rahakotile. Näiteks on võimalik lennata Austriasse sama odavalt kui reisida Hiiumaale. Praegusel ajal tuleb muidugi reisile minnes arvestada kõikide piirangutega nii Eestis kui ka sihtriigis ning reisil olles tuleb käituda vastutustundlikult. Rohkem infot reisimise kohta leiab aadressilt reisitargalt.vm.ee.

LIHTSALT PUHKA!

Puhka, sest suvi ongi ju puhkamiseks mõeldud. Aga vaata, et Sa kogemata liiga kauaks puhkama ei jää, sest üks hetk võib see muutuda juba laiskuseks. Kui vaja, tule ja loe see nimekiri uuesti läbi, meenutamaks, mida kõike on suvel võimalik teha. Kui juba vabadust kord antud on, siis tehkem nendest kahest ja poolest päevast unustamatud!

Kirjutas Reijo Roos

Toimetas Kätrin Zupsmann

Artikkel on avaldatud 2021. aastal

.

Skip to content