fbpx

Mida postitada sotsiaalmeediasse ja mida mitte?

24.03.2021
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Käimas on meediapädevuse nädal.  Tänases loos jagame nippe sotsiaalmeedias postitamisest. 

Sageli unustame, et ka sotsiaalmeedias kehtib seadus – ära tee ja ütle teisele seda, mida sa ei taha, et sulle tehakse ja öeldakse. Vahel unustame, et ka läbi ekraani öeldu võib teisele inimesele haiget teha. Ka süütuna tunduv nali võib teist inimest haavata. Tegelikult võib see olla isegi ohtlikum kui päriselt väljaöeldu, sest inimest silmast silma nägemata, ei saa me nii hästi aru, mis tema öeldu taga võis olla. Mida ta mõtles? Kas ta tegi nalja? Oli tal paha tuju? Mõtles ta öeldut tõsiselt?

Sotsiaalmeedias postitades kui ka kommenteerides on oluline meeles pidada vanasõna “Enne mõtle, siis ültle”. Kõik, mida postitad jääb alatiseks sotsiaalmeediasse, mistõttu tuleb enne mõelda, mida postitada ja kas näiteks tahaksid, et seda postitust näeksid sinu vanemad, tööanda või tulevikus lapsed.

Ära jaga ka enda isiklikke andmeid sotsiaalmeedias. Nii väldid pettuste ohvriks langemist.

Nagu päris elus, ole ka ekraanide taga hooliv, kohusetundlik ja ettevaatlik. Nii kaitsed ja hoiad ennast ning oma lähedasi.

Vaata, mis nippe on jaganud Kristel Aaslaid siit:

Täismahus artiklit on võimalik lugeda siit: https://menu.err.ee/1071485/kristel-aaslaid-juhendab-mida-postitada-sotsiaalmeediasse-ja-mida-mitte

Artikkel avaldatud aastal 2021.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus