fbpx

Kogemuslugu Meelikaga: praktika sobib kõigile, kes soovivad uusi kogemusi või avardada oma silmaringi

26.07.2020
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Noorteinfoportaali Teeviit juulikuu üheks teemaks on iseseisev elu, milles keskendume iseseisva elu alustamisele ning töökogemustele. Käesolev artikkel on Meelika Müürsepa lugu sellest, kuidas ta sai Swedbanki praktikale. 

Minu nimi on Meelika Müürsepp ja olen 23-aastane. Olen lõpetanud Estonian Business Schooli ettevõtluse ja ärijuhtimise erialal ning praegu töötan Swedbankis Rahaasjade Teabekeskuse praktikandina. Sattusin Swedbanki praktikale tänu sellele, et olen varasemalt noortele korraldanud palju erinevaid projekte ning 2019.aasta sügisel tegime JJ-Street tantsukoolis koos ühe teise tüdrukuga noortele rahatarkuse teemalisi mänguõhtuid ja töötubasid. Sealt tekkis esimene kokkupuude minu praeguse praktikajuhendaja Kati Voometsaga, kes tuli meie projekti raames noortele investeerimise teemal töötuba läbi viima. Hiljem veel leppisime kokku, et võiks kevadel koostöös Swedbankiga noortele veel sarnaseid sündmusi planeerida. Kevad viis aga hoopis selleni, et sattusin Swedbanki Kati juurde praktikale, kus igapäevaselt tegeleme eestlaste rahatarkuse edendamisega.
Praktikale läksin sellepärast, et ülikool hakkas lõppema ja soovisin saada töökogemust, mis oleks rohkem minu erialaga seotud. Olen siiani väga rahul ja mulle meeldib, et saan tegeleda endale südamelähedase teemaga, milleks on rahatarkus. Praktika algus oli eriolukorra tõttu eriti põnev ja uudne. Kohtusin oma juhendajaga esimesel tööpäeval umbes üheks tunniks, et saaksin sülearvuti ja töötõendi ning esimesed 2 kuud minu praktikast möödusid kodus. Tegime iga nädal juhendajaga veebikoosolekuid ning panime paika uue nädala plaanid. Kolleegidega tutvusin esimest korda samuti Skype vahendusel. Nüüdseks oleme juba kontoris ja olen mõned töökaaslased ka päris elus ära näinud.
Praktika jooksul on minu ülesanneteks on olnud artiklite kirjutamine, uuringute analüüsimine, sotsiaalmeedia haldamine ja postituste tegemine, uute ideede genereerimine. Olen isegi saanud podcaste lindistada ja käia Karjääristuudios teistele omasugustele noortele rahatarkusest rääkimas. Lisaks olen praktikaprogrammi käigus saanud osaleda mitmetel erinevatel seminaridel ja töövarjutada teisi Swedbanki kolleege. Olen üks osa oma osakonnast ning mind võetakse kui täisväärtuslikku kaastöötajat. Olen kaasatud kõikidesse tegemistesse ja koosolekutele ja isegi kui ma igakord kaasa rääkida ei oska, siis aitab see paremini mõista töökeskkonda.
Minu jaoks praktika ja töö vahe ongi see, et saad tutvuda ühes ettevõttes paljude erinevate valdkondadega ja saad ülevaate, mis võimalused selles ettevõttes või üleüldse tööturul on. Samuti on see hea võimalus, et aru saada, mida sulle meeldib teha ja mida mitte. Tulevikuks on see kindlasti kasulik kogemus ja mingis mõttes on praktika ikkagi töökogemus, mida tulevased tööandjad kindlasti väga hindavad.
Praktika sobib kõigile, kes soovivad uusi kogemusi või avardada oma silmaringi. Noortele, kes on alustamas iseseisvat elu, on praktika ideaalne variant tööturule sisenemiseks, sest hiljem võib praktikast kujuneda töökoht, kus oma karjääri jätkata. Soovitan enne praktikale minekut mõelda, mis ala võiks huvi pakkuda ja seejärel otsida selles valdkonnas ettevõte, kellel on võimalus sind praktikandina vastu võtta. Kui sa ei tea, mis sind huvitab, siis ka sel juhul on praktika hea variant, et aru saada milline ala on just sulle meelepärane.

Artikkel on koostatud 2020. aastal.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus