fbpx

Meediapädevuse nädal “Enne mõtlen, siis jagan”

Sel nädalal (18.-22. märts 2019) toimub üle-euroopaline meediapädevuse nädal, mis toimub sel aastal Eestis esimest korda ning millega juhitakse tähelepanu kriitilise mõtlemise olulisusele.

Viimastel aastatel on üha sagedasemad inforünnakud ning valeuudiste ja väärinfo levik, mistõttu on meediapädevuse arendamine vajalik ka julgeoleku tagamiseks ja demokraatia hoidmiseks. Kriitiliselt mõtlev ning analüüsiv inimene oskab eristada tõde valest ning end kriisiolukordades psühholoogiliste rünnakute eest kaitsta.

Meediapädevuse all mõistetakse oskusi, teadmisi ja hoiakuid, mis aitavad eri kanalites esitatud teavet analüüsida ja hinnata ning kujundada adekvaatseid hinnanguid.


VAATA, MIS MEEDIANÄDALA JOOKSUL TOIMUB:

1. Tee test ning vaata, kas Sina tunned valeuudise ära

Meediapädevuse nädalal on mõistlik mõelda selle üle, kas info, millega kokku puutud vastab tõele, on tegu valega või on selles infos korraga nii tõtt kui ka valet. Artiklist leiad nipid Facebookilt, Propastopilt ja rahvusvaheliselt raamatukoguühingute ja -institutsioonide liidult, kuidas valeuudiste õnge mitte minna. Artikli lõpust leiad ka testi, kus saad testida valeuudiste ära tundmist.

2. Kiika Neeme Raua meediakööki

Vaata Neeme Raua meediaköögi videoid, kus ta jagab praktilisi näpunäiteid inforuumis orienteeriumiseks.


Meediapädevuse nädal – Meediaköök

Sel nädalal toimub esimene üle-euroopaline meediapädevuse nädal, millega juhime tähelepanu kriitilise mõtlemise olulisusele – vaata videot! ? Nädala jooksul kiikame Neeme Raua meediakööki, kus ta jagab praktilisi näpunäiteid inforuumis orienteerumiseks.Meediapädevuse nädal toimub koolides üle Eesti – hulgaliselt meediateemalisi külalistunde, kinokülastused, arutelud, praktilised töötoad, allikakriitilisusele suunatud teematubasid ja jagatakse nippe. Loe ja uuri lisaks siit: http://bit.ly/2OiCeyd#EuMediaLiteracyWeek

Posted by Haridus- ja Teadusministeerium on Esmaspäev, 18. märts 2019


3. Saa osa meediatundidest, kinokülastustest, töötubadest ja muud

Õpilastele korraldatakse meediaekspertide ja –tudengite läbiviidavaid meediatunde, kinokülastusi ning arutelusid, filmimeedia praktilisi töötube audiovisuaalsete oskuste arendamiseks, allikakriitilisusele suunatud teematubasid ning tutvustatakse valeuudiste äratundmiseks näpunäiteid sisaldavaid infovoldikuid.

Meediapädevuste nädala pakkumiste ja võimaluste kohta saad rohkem infot Haridus- ja Teadusministeeriumi ning meediapädevuse nädala partnerite kodulehtedelt.


Meediapädevuse nädalat veab eest Haridus- ja Teadusministeerium. Meediapädevuse nädala partnerid on Riigikatselei, MTÜ Tagasi Kooli, Tartu Ülikool, Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakool, Kinobuss, Eesti Filmi Instituut, Kino Sõprus, Tartu Elektriteater, Eesti Filmimuuseum, Kultuuriministeerium, Integratsiooni Sihtasutus, Rahvusraamatukogu, SA Innove, HITSA.

Loe veel sarnasel teemal:

Meie partnerid

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus