fbpx

Martti lugu: kogemus on sama palju väärt, kui toimiv ettevõte!

Olen Tartu Ülikooli majandusteaduskonna tudeng Martti ning olen osalenud paljudes erinevates ettevõtlusega seotud programmides, kuid STARTER programm paistab nende seast erilisena silma. Kui teised programmid keskenduvad traditsioonilisele ettevõtlusele, siis STARTER programm õpetas mõtlema täiesti uuele ideele ning seda ka teostama. Miks? 

Toon välja 3 põhjust: 

  1. Ägedad kaasosalised

STARTER programm toob kokku inimesed erinevatest valdkondadest, kellel kõigil on ühine eesmärk midagi ära teha. Inimesed on väga avatud ning mitmekülgsed – just erinevaid oskusi ongi ühe idee arendamiseks vaja. Kokku saavad inimesed erinevatest riikidest, seega leidsin programmist ka palju uusi huvitavaid tutvusi.

  1. Arendavad töötoad.

Töötoad toimusid umbes kaks kord kuus ja nii 4 kuud. Selle aja jooksul sain palju teadmisi ettevõtte loomise ning selleks vajaliku eeltöö kohta. Õppisin ideed kaardistama ja arendama nii, et sellest saaks päriselt tulu teeniv idee. Lisaks õppisin, kuidas seda ideed turundada. Oma idee teistele esitlemine liftikõne vormis (inglise keeles: pitching) oli ilmselt koht, kus arenesin kõige rohkem. 

  1. Tipptasemel mentorid

Töötubasid viisid läbi paljud oma ala professionaalid. Tasemel liftikõne treenerid nagu Harald Lepisk ja Gleb Maltsev andsid head nõu, kuidas avalikult esinedes jääda rahulikuks ning kuidas üldse leida endas see julgus teiste ette minna. Mentorite tagasiside karusellil oli ettevõtjaid igast valdkonnast, seega saime ise valida endale sobivad ning nende käest saime ausat tagasisidet oma idee kohta. Lisaks olid tasemel turundus-, rahandus- ja õiguseksperdid.

Kuigi minu idee peale STARTER programmi edasi ei läinud, siis sain väärt kogemuse ettevõtluse alal ning leidsin julguse avalikult esineda ning tegeleda oma ideega nii, et sellest midagi tulutoovat areneks. 

STARTERi avaüritused toimuvad mitmes kohas veebruarikuus virtuaalselt ja hübriidina: 

STARTERtallinn avaüritus
18. veebruar kell 14.00-18.00
TalTech Mektory (Raja 15, Tallinn)

STARTERtartu Ideede Häkaton
18. veebruar kell 16:00
TÜ Delta keskus (Narva mnt 18, Tartu)

STARTERhaapsalu avaüritus 
27. veebruar kell 17:00-19:30
Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledž (Lihula mnt 12)

STARTER@Kohtla-Järve programm toimub TalTechi Virumaa kolledžis (Järveküla tee 75, Kohtla-Järve)

Olukorrale vastavalt toimuvad ka töötoad-seminarid vajaduse korral virtuaalselt. 

Loe STARTER ideede arendamise programmi kohta täpsemalt ja registreeru siin www.starteridea.ee 

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus