Kogemuslugu Marietaga: produktiivses päevas leian alati hetke ka iseenda jaoks

05.12.2021
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Aasta viimasel kuul toome teieni Teeviit tiimijuhtide lood. Täna räägib enda tegemistest Marieta Lokk, kes on sotsiaalmeediatiimi juht.

Mina olen Marieta ja olen Teeviida sotsiaalmeediatiimi juht. Lisaks sellele töötan ma Valios kohupiima ja kodujuustu meistrina. Peale selle õpin ka Mainori kõrgkoolis ärijuhtimist turunduse erialal ning kui aega üle jääb, siis tegelen veel ka pildistamisega. 

Milline on olnud sinu teekond Teeviidas? 

2020. aasta sügisel liitusin Teeviida vabatahtlikega. Valisin alguses sisuloome tiimi, sest kirjutamine on mulle alati meeldinud ning kuna ma sellega igapäevaselt ei tegelenud, siis tundus see hea viis, kuidas käsi soojas hoida. Aasta hiljem sain pakkumise hakata sotsiaalmeediatiimi juhiks ning selle pakkumise vastuvõtmine tundus igati loogiline käik, sest seda eriala õpin ma ka koolis.

Millega täpsemalt Teeviidas tegeled? Mida oled õppinud?

Varem, kui olin sisuloome tiimi vabatahtlik, kirjutasin lugusid Teeviida noorteinfoportaali. Sellest ajast hindan enim neid kogemusi, mis eeldasid võõraste inimestega kontakti loomist ning nende intervjueerimist. Natukene meenutab ajakirjaniku tööd ja mulle see meeldis. Nüüd sotsiaalmeediatiimi juhina on mul ülesandeid palju rohkem. Eelkōige muidugi Teeviida sotsiaalmeedia haldamine ehk kindla plaani loomine selleks, et Teeviit oleks igal sotsiaalmeedia platvormil nähtav ja kuuldav. Tihti tuleb ette ka koostööpartneritega suhtlemist, vabatahtlike kaasamist ja nende töö koordineerimist, kujundamist, ürituste loomist ja veel palju muud.

Kas oled alati tegutsenud noortevaldkonnas? 

Otseselt ja teadlikult mitte, kuid olen alati olnud väga aktiivne – näiteks koolis olin õpilasesinduse liige ja korraldasin palju üritusi. Mingis mõttes on tegelikult ka see noorte heaolu nimel töötamine. Aga võin öelda, et nüüd olen väga õnnelik, et sellele teele sattusin.

Mille eest oled tänulik?

Ma olen tänulik, et praegusel raskel ajal olen terve nii mina kui ka mulle lähedased inimesed. Samuti pean oluliseks seda, et saan õppida ja käia tööl ning just sellisel alal, mis mulle meeldib ja südamelähedane on. 

Milline väärtus on Teeviidal sinu jaoks?

Ääretult suur, sest olen saanud nii palju võimalusi enda arendamiseks. Olen väga õnnelik, et minus nähti potentsiaali tegutseda niivõrd vastutusrikkal alal. Ma naudin väga oma töö tegemist ja loodan, et see paistab ka välja. 

Kuidas sina enda aega planeerid? On sul nippe jagada? 

Meil kõigil on ööpäevas 24 tundi, seda aega mõistlikult kasutades jõuab teha kõike! Mina ise olen suur to-do listide koostaja. Iga nädal loon endale nimekirja asjadest, mis on vaja ära teha ning jaotan need päevade peale ära. Mul on tehtud ka suur kuuplaan, kus on kirjas tähtsaimad asjad ning iga valdkond on märgitud oma värviga. Nii on mul hea ülevaade, mis kuu jooksul toimub ja selle põhjal on lihtsam teha põhjalikumaid nädalaplaane. Kui juhtub, et on käsil eriti pingelised ajad ning tegevused kuhjuvad, siis teen päevaplaani lausa minuti täpsusega. Kindla ajaraamiga on palju lihtsam kõik vajalik saavutada.

Mis teeb sinu päevast produktiivse päeva?

Kindlasti varakult ärkamine ja see, kui kõik päevaks ettenähtud tegevused saavad linnukese kirja. Kuid kindlasti ei ole produktiivne see päev, kus jooksen ringi nagu segane või töötan hommikust õhtuni. Produktiivses päevas leian alati hetke ka iseenda jaoks.

Kuidas hoiad enda vaimset tervist?

Ma hoian oma vaimset tervist võttes teadlikult aega puhkamiseks. Ületöötades ei jõua kuhugi, sest kogu aeg tööd tehes ei tunne sa sellest lõpuks enam rõõmu. Seega on oluline tõmmata piir töö ja oma vaba aja vahel ning isegi väga kiirel perioodil panna oma ajakavasse või to-do listi ka hetk iseendale. See võib olla kasvõi paar tundi shoppamist, raamatu lugemine, kohv sõbrannaga või jalutuskäik metsas. Ükskõik, mis toob rõõmu, täidab sinu tassi ning viib mõtted mujale. Mõne jaoks võib see kõlada natukene nagu prokrastineerimine, kuid vahel tulebki lihtsalt olla. 

Mis saab edasi? Kuidas näed enda tulevikku? Milliseid eesmärke sead?

Loodan jätkata sama tegusalt nagu praegu. Soovin end iga päev aina rohkem arendada, seega kindlasti õpin ning töötan usinalt edasi. Minu suureks unistuseks on mingi periood elada välismaal, seega pingutan kõvasti just selle nimel ja loodan, et lähitulevikus on see juba reaalsus. 

Toimetas Kätrin Zupsmann 2021. aastal.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend