fbpx

Maria kogemuslugu: Kui viitsida, saab palju ära teha

Kogukonnapraktika on koolide ja vabaühenduste koostööprogramm, mille käigus saavad õpilased minna vabaühendusse lühipraktikale, kus saab praktilise töökogemuse ja arusaama, et oma tegevustega saab kogukonda meie ümber kujundada. Oma kogukonnapraktika lugu jagab 18-aastane Maria.


Olen 18-aastane ja osalesin kogukonnapraktikal, kuna abiturientidel on see kohustuslik. Algul, kui õpetaja meile sellest rääkis, tundus, et see ei huvita mind üldse: lihtsalt pean veel jõudma teha midagi, kuigi teistegi tegevuste jaoks ei jätku aega. Infotunnil leidsin aga valdkonna, mis mind väga huvitas, ning otsustasin sinna praktikale minna: Eesti Tsöliaakia Selts.

Ma olen praktikakoha ning juhendajaga väga rahul, sain väga palju uusi teadmisi – eelnevalt ei teadnud ma sellisest haigusest nagu tsöliaakia eriti midagi. Minu praktikaülesanne oli suhteliselt kerge ja see oli juhendajal juba varem välja mõeldud: tuli uurida Lääne-Virumaa lasteaedade ja koolide võimalusi gluteenivaba toidu pakkumisel. Tegin seda koos paarilisega. Saatsime meilid ning jäime vastuseid ootama. Saadud vastuste põhjal pidime tegema kokkuvõte, mis tuli välja umbes nagu väiksem uurimistöö. Väga kahju oli vaid sellest, et vastuseid nii vähe tuli. Juhendaja vaatas tulemuse üle ning jäi meie tehtud tööga rahule.
Kuna ise olen Rakverest, aga praktika juhendaja oli Tallinnast, siis see oli natuke takistuseks, kuigi kõik vajaliku informatsiooni saime Skype või Facebooki kaudu vahetatud. Tegime mitmeid Skype kõnesid, kus ta rääkis meile seltsist, millega tema seal täpselt tegeleb, mis on tsöliaakia jne. Järgmistel kordadel arutasime oma ülesandeid ja seda kuidas meil läinud on. Olen oma praktikajuhendajaga väga rahul – väga positiivne ja sõbralik inimene. Varsti kohtume temaga ka Rakveres, kui ta tuleb meile tagasisidet kirjutama.
Ma arvan, et kogukonnapraktika oli minu jaoks uus ja väga huvitav kogemus. Oleksin samuti vabatahtlik kusagil ühenduses, mis mind tõesti huvitaks, ning kuna Tsöliaakia Selts mind huvitas, siis seal oli ka väga tore oma praktikat läbida.

Minu jaoks ei olnud praktikal olles mitte midagi igavat, natuke rohkem viitsimist ning väga palju saab vabatahtlikuna ära teha. Kindlasti soovitan kõigile praktikakohaks Eesti Tsöliaakia Seltsi ning tuleb kõigest olla julge!

Maria Mironova Rakvere Gümnaasiumist
Kogukonnapraktika lehel avaldatud 29.03.2017


Osale ka Sina kogukonnapraktika programmis! Kogukonnapraktika annab sulle selgema pildi kodanikuühiskonnast ja kolmandast sektorist ning võimaldab sul laiendada oma maailmavaadet, panna teadmisi proovile, praktiseerida oskusi ebaharilikul moel ning õppida enda kohta midagi sellist, mida sa pole varem osanud märgata või väärtustada.

Kogukonnapraktika programmi elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuste raames.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus