fbpx

Eesti Maaülikool: Elo lugu loodusturismist

28.04.2021
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Noorteinfoportaali Teeviit aprillikuu teemaks on minu võimalused õppimiseks ja töötamiseks. Sellel kuul keskendume muuhulgas ka erinevatele ametitele, koolidele, enesearengule ja töötamisele suvel. Tänases artiklis tutvustame Eesti Maaülikooli erialasid.

Õpin 2. aastat loodusturismi erialal, kuhu astusin kohe peale gümnaasiumi. Algselt oli mul plaanis valida erialaks psühholoogia, aga mõistsin, et see on minu jaoks liiga üksluine ja leidsin loodusturismi. Esimene ülikooli aasta oli väga positiivselt üllatav, sest oli mitmeid aineid, mis ei olnud ainult turismiga seotud, vaid oli ka näiteks põllumajandus ja pärimuskultuur, mis toetasid tugevalt loodusturism. Loodusturism iseenesest on väga lai ala, hoomates enda alla loodusega seotud ained, nagu näiteks mullateadus, ökoloogia, mereteadus, taimestik, imetajad ja palju muud. Lisaks sellele on mitmeid majanduse ja turismiga seonduvaid ained, nagu näiteks turundus, loodusturismi alused, turismiettevõtlus. Minu kõige lemmikum aine esimesest aastast oli pärimuskultuur, kus õppisime erinevaid Eesti kombeid, regilaulu süsteemi ja käisime ka õppepraktikal, kus tutvusime erinevate hiitega ja allikatega Tartumaal. Kevad on meie erialal praktilisema suunitlusega kui sügis, sest paljud aine praktikumid toimuvad väljas, näiteks toimus esimese aasta kevadel meil mullateaduse praktikum distantsilt, kus oli vaja teha mulla kaeve ja seda määrata ning kirjeldada. See näitas hästi, et ka distantsilt on võimalik  korralikku praktikumi korraldada. Praegune ülikooli aeg on olnud põnev, ka vaevarikas distantsõppe tõttu, mitmekülgne, imeliste väljasõitudega, toreda kursusega, mis on väike ja armas ning lõpuks on meil ka väga toetavad ja sõbralikud õppejõud. Soovitan kõigile sõpradele ja tuttavatele loodusturismi eriala, kui on soov saada mitmekülgset haridust, palju loodusega tutvumist ja praktilisi ülesandeid erinevates ainetes.

Mis on Eesti Maaülikool?

Eesti Maaülikool on rohelise mõtteviisi, praktiliste erialade, sõbraliku õpikeskkonna, kaasaegse ülikoolilinnaku ja kindla tuleviku võimalusega ainulaadne ülikool Eestis. Tegemist on ülikooliga, mis hindab praktilist õpet väga kõrgelt. 

Eesti Maaülikool kuulub 50 parima ülikooli hulka põllumajanduse ja metsanduse valdkonnas. Kindlasti ei saa mainimata jätta keskkonnakaitsjaid, maastikuarhitekte, geodeete, tehnikuid ja veterinaare, kes sirguvad Maaülikoolis järgmisteks oma ala tippudeks. 

Eesti Maaülikoolis on mitmeid erialasid, kus konkurents on tõusvas joones. Näiteks on põllumajandussaaduste tootmine ja turustamine üks populaarseim eriala nende seas, kel tulevikus soov agronoomina leiba teenida või mõista põllumajanduse kõiki külgi. Õpingute käigus läbitakse palju praktilisi õppeained, mis aitavad põllumajandust mõista igast küljest. Metsanduse erialalt sirguvad aga järgmised metsanduse spetsialistid, kes oskavad hoolt kanda kõikide Eesti erinevate kasvukohatüüpide eest. Tulevased keskkonnakaitsjad ja maastikuarhitektid õpivad Maaülikoolis meid ümbritsevat keskkonda nägema, kaitsma, hooldama, kujundama ja hindama. Oodatud on õppima kõik, kes hingelt mingil moel maailmapäästjad on.  

Sedasi võiks kirjeldada ja eraldi välja tuua kõiki Eesti Maaülikooli erialasid, sest siin koolis leiavad kõik looduse, keskkonna, majanduse ja tehnika huvilised endale midagi meelepärast. 

Tule ja kindlusta oma tulevik Eesti Maaülikoolis. 

Lugu on valminud koostöös Eesti Maaülikooliga.

Avaldatud aastal 2021.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus