fbpx

Lugu sellest, kuidas loodi noorteleht Lääneranna Lumehelbeke

22.03.2021
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

22.–28. märtsil 2021 toimub meediapädevuse võrgustiku koosloomes juba kolmas meediapädevuse nädal, mis on seotud üle-euroopalise meediapädevuse nädalaga. Tänase artikli teemaks on Lääneranna valla noortelehe Lääneranna Lumehelbeke.

Kord kvartalis ilmub noorte endi koostatud ja kujundatud eakaaslastele suunatud paberväljaanne Lääneranna Lumehelbeke, mis on loodud noorte, Lääneranna vallavalitsuse ja noortekeskuse ühise koostöö tulemusena.

Noorteleht tutvustab siinseid aktiivseid noori, kajastab nende tegemisi ja omaloomingut ning toob lugejani ühiskonda puudutavaid teemasid ja nende mõju noortele. Lehel on viis rubriiki. „Noorte hääl“ koondab arvamuslood, „Meie lumehelbekesed“ tutvustab läbi persoonilugude kohalikke aktiviste, huumorit pakub lugejatele „Pilahelbeke“. „Loomenurgas” avaldatakse noorte loomingut ning „Noorteinfo” rubriigis kajastatakse sündmusi ja muid aktuaalseid teemasid, millele noored soovivad pöörata suuremat tähelepanu.

Lumehelbeke kui õrnahingeline mässaja

Lääneranna noored on võitlemas enda maine ja lumehelbekese nime eest. Praeguse põlvkonna noored ei leia, et nende hellus ja õrnus oleks halb asi. Vastupidi. Oma tunnete ja emotsioonide väljanäitamine ning üldisem avatus on need, mis ühendavad inimkonda. Mistõttu häiribki noori, kui keegi kasutab tubli, aktiivse ja hingelise noore kohta sõna lumehelbeke negatiivses kontekstis. Noored võitlevad selle nimel, et tuntum oleks selle sõna paitav tähendus. Läbipaistev lumehelbeke peegeldab nüüdisaegse põlvkonna hellust, headust, avatust, kuid ka meelekindlust, tublidust ja aktiivsust.

Lumehelbekese saamislugu

Septembris kohtusid Lääneranna meediahuvilised noored noortekonverentsi „Meedialine” käigus ja siis ei osanud keegi neist veel arvata, et paar kuud hiljem näeb ilmavalgust nende toimetatud ja noortele suunatud paberleht. Toimunud konverentsi üheks praktiliseks töötoaks oli noortelehe visiooni loomine ja selle esitamine. Just selle töötoa ja hilisemate arutluste ajendil loodi Lääneranna Lumehelbekese kontseptsioon ja noortest ajakirjanikuhakatistest koosnev toimetus.

Tollal veel pisut ebakindlana välja hõigatud nimi Lääneranna Lumehelbeke on tänaseks saanud kogu lehe keskseks ideeks. Käesolevas noortelehes soovib toimetus anda lumehelbekese sõnale uue kuvandi kui aktiivsest, tublist ja avatud revolutsionäärist, kelle südamest ei puutu hellus, tundlikkus ega ka hingestatus. 

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus