fbpx

Laupäeval toimub suur õpilasfirmade virtuaalne laat

Sellel laupäeval, 13. veebruaril korraldab Junior Achievement Eesti traditsioonilise aasta suurima õpilasfirmade laada, mis toimub seekord täielikult veebi vahendusel. Üle 230 õpilasfirmaga laadast toimub mitme tunni jooksul otseülekanne põnevate külalistega ning igaüks saab virtuaalselt ka õpilasfirmade poode külastada. 

„Koduõppe ja piiratud kohtumisvõimaluste tõttu on sellel õppeaastal kogu õpilasfirmade programm olnud tavapärasest keerulisemas olukorras. Varasemalt oleme aasta jooksul saanud korraldada mitmeid õpilasfirmade laatu, kuid seekord pole see praktiliselt võimalik olnud ja seega on õpilastel jäänud puudu väga oluline osa oma ettevõtte loomise praktikast,“ selgitas JA Eesti tegevjuht Kersti Loor. 

Vajaliku praktika saamiseks toimub nüüd traditsiooniline aasta alguse suur õpilasfirmade laat, mida muidu peeti suurtes kaubanduskeskustes, täielikult veebi vahendusel. „Laupäeval kell 12-18 on igaüks oodatud kaasa lööma otseülekandes ning eriti on oodatud inimesed n-ö põikama sisse ka õpilaste virtuaalsetesse laadaboksidesse, et noortelt ettevõtjatelt videokõne vahendusel nende toodete ja teenuste kohta küsimusi küsida ning loomulikult tooteid ka soetada,“ lausus Loor „Kõik on väga oodatud aktiivselt õpilasfirmadega suhtlema, sest selline otse klientidega suhtlemine ja müügitöö on oluline osa kogu programmi õppeprotsessist.“ 

Aadressil jalaat.worksup.com toimub tuleval laupäeval kell 12-18 otseülekanne, mille jooksul tutvustatakse vaatajatele põnevaid õpilasfirmasid, nende tooteid ja teenuseid, stuudios räägivad vilistlased oma lugusid nii õpilasfirmade aegadest kui praegusest tegevusest. Juttu tuleb laiemalt ettevõtlus- ja majandusõppest Eestis, toimub õpilasfirmade innovatsioonivõistlus, põnevad intervjuud vilistlaste, juhendajate, laada žürii liikmetega jne. Samuti kutsutakse vaatajaid oma teadmisi ja õnne proovile panema põnevates laadamängudes. 

Laadast võtab osa üle 230 õpilasfirma. Pakutavate toodete seast leiab suurel hulgal huvitavaid ja omanäolisi käsitöötooteid (puidust sõrmused, kellad, kotid, näomaskid, küünlad, maiustused jpt) ning teiste hulgas on valikus ka näiteks humoorikate sõnumitega kondoomid kui ka käistööna valmivad kirevad pinata’d. Kuigi seenehooaeg on kaugel, saab endale soetada muheda seeneämbri. Õpilasfirmad pakuvad ka teenuseid, nagu näiteks tööportaali noortele, podcaste, sotsiaalmeedia turunduse analüütikat, teenuskaartide sidumist ühte äppi. 

Kõiki pakutavaid tooteid saab loomulikult ka osta ning need saadetakse pakiautomaatide või kullerite vahendusel klientideni. Selleks toetab kullerfirma DPD Eesti õpilasfirmasid ka märksa soodsamate tingimustega. 

Laupäevase laada välisel ajal leiab õpilasfirmad ja nende tooted ka pidevalt toimivast õpilasfirmade e-poest

Eesti õpilasfirmade laata toetavad Edu ja Tegu ettevõtlusõppe programm Euroopa Sotsiaalfondist, SEB Pank, TransferWise, Graanul Invest, Tallinna ettevõtluskeskus, GKR Trade, Negavatt, Startup Estonia, Ajujaht, EBS, Cramo, Äripäev, Eleport, UC Rent, Büroomaailm, Tele2, Seik, Coca-Cola HBC, Citycon, Raddison Meriton Hotel, Solaris Keskus, EEK Mainor, Jaak Roosaare, Peeter Pärtel, DPD Eesti. 

Ajakava vaata: jalaat.worksup.com

 Lisainfo: Kersti Loor, JA Eesti tegevjuht, tel. 5664 6600, kersti@ja.ee

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus