Kuidas vastaksid tööintervjuul nendele huvitavatele küsimustele?

27.09.2018
Kaie Pranno, noorteinfo peaekspert

Mõnikord võib tööandja küsida üsnagi ootamatuid või isegi humoorikaid küsimusi, et panna kandideerija mõtlemine hoopis uutmoodi proovile.

Põnevaid ja huvitavaid küsimusi on väga palju, mida tööandjad üle maailma tööintervjuu käigus küsinud on. Seetõttu toome teieni kolm uut omapärast küsimust (ja ka soovitused neile vastamiseks).

Anna meile teada, kuidas sina nendele küsimustele vastaksid?


Palun selgita mulle 5 minuti jooksul midagi, mis on keeruline aga mida sina tead hästi.


Vastused sellele küsimusele näitavad tööandjale mitut asja. Kindlasti avab see palju inimese olemuse ja tegemiste kohta ning näitab tööandjale, et kandidaat on millegi suhtes entusiastlik ka väljaspool tööaega. Kandidaadid, kes on huvi ja teadmised mingite asjade suhtes (ja nad oskavad ka seda edasi rääkida), on suurema tõenäosusega entusiastlikud ja mõjuvad ka tööl.

Kuidas sellele küsimusele vastata?

See „midagi“ ei pea olema tööga seotud. See võib olla sinu hobi või muu vabaaja tegevus, midagi tehniline teadmine või oskus… tegelikult sobib kõik. Hea vastus on see, kui sa näitad, mida sa valdkonnast tead, aga ka see, kas sa oskad seletamisel tuua võrdlusi ning kuidas sa seletad seda inimesele, kes selles ehk paljut ei tea.


Mille kallal sa oma vabal ajal töötad?


See küsimus näitab tööandjale, kas kandidaadi jaoks on oluline enda teadmiste või oskuste arendamine. Tööandajad üldjuhul ei eelda, et see oleks tööga seotud. Pigem on oluline inimese eesmärk ja progress, mida nad ette on võtnud

Kuidas sellele küsimusele vastata?

Vastus sellele küsimusele võib olla ükskõik mis. Mõtle enda soovidele, hobidele ja muud sellist. See „eesmärk“ võib olla mis tahes valdkonnas, näiteks treenin oma esimeseks maratoniks, õpin juustu tegema, tegelen juhilubade tegemisega, õpin iseseisvalt programmeerimist jne.


Kumb on Sinu jaoks olulisem – kas teha asju perfektselt ja jääda pigem hiljaks või teha hästi aga esitada õigeaegselt?


Kuigi küsimus on esitatud kujul justkui üks vastustest oleks õige ja teine vale, siis tegelikult see nii pole. Tööandjad soovivad näha Sinu kriitilist meelt ning otsustusvõimet. Igat blogipostitust, e-kirja, videot jne saab peaaegu alati muuta veel natukene paremaks, aga mingil hetkel tuleb viimistlemine lõpetada ja see n-ö „teele saata“.

Kuidas sellele küsimusele vastata?

Üldiselt tööandjad ei soovi, et tähtaegu ületatakse lihtsalt seetõttu, et töötaja ajab taga perfektsust. Aga vastus sellele küsimusele on siiski Sinu valik – sa võid valida nii üht kui teist, aga vastata ka, et sõltub olukorrast. Oluline on see, et sa oma valikut seletaksid nii nagu sa seda mõistad ja oluliseks pead.

Tööintervjuule minnes tasub valmis olla igasugusteks küsimusteks. Aga tuletame meelde, et jääksid alati iseendaks!

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend