fbpx

Kuidas vältida hääle mõjutamist?

Valimine on sügavalt isiklik asi. See kas sa hääletad, kelle poolt sa hääletad ning miks sa hääletad peaks tuginema sinu veendumustel ning tahtel. Oma vanemate, sõprade või kasvõi direktori survel hääletamine ei lähe kokku valimiste põhiolemusegaValimised on vaba tahte avaldus – tahe rääkida kaasa oma riigi kujundamises. Jah, räägitakse küll valimas käimisest kui kodanikukohuse täitmisest ning on olemas riike, kus hääletamine on reaalselt kohustuslik, ent Eestis see nii ei ole. Kord nelja aasta tagant hääletamas käimine on sinu tagasihoidlik võimalus andmaks oma väikene panus riigi käekäigu kujundamisse. Kujundamaks sellist keskkonda, kus sina sooviksid ise koos oma lähedastega elada.

Valimiskabiinis saad sa olla üksi ning ainult sina tead, millise otsuse sa seal langetasid. Kui sind näiteks survestati e-hääletamisel tegema valikut, mida sa ei pea õigeks, siis on sul võimalik eelhääletamise ajal valimisjaoskonnas oma häält veel muuta. Ole julge seda võimalust kasutama!


Rohkem infot leiab veebilehelt #poliitikudlubavad, kus leiad Valijakooli videod, erakondade profiilid (ülevaade nende maailmavaatest ja lubadustest) ning võimaluse teatada rikkumisest.

#Poliitikudlubavad on osaks Eesti Noorteühenduste Liidu projektist “Noored Otsustajad”, mille eesmärgiks on pakkuda kaasavat ning harivat kogemust 16-19-aastastele noortele seoses 2019. aasta valimistega. Projekti elluviimist toetavad Noorteagentuur Erasmus+ programm ning Eesti Noorsootöö Keskus.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus