Kuidas valida sobiv autokool?

05.04.2018
Kaie Pranno, noorteinfo peaekspert

Hea autokooli valik ning õpilase motiveeritus tagavad sooritatud sõidueksami. Enda jaoks parimat autokooli valides:

  • pea meeles, et hind ei tohiks olla olulisim. Võrdle erinevate autokoolide pakutud pakette. Odav hind ei ole kõige parem kriteerium, et iseseisvaks ja ohutuks autojuhiks saada.
  • vaata autokooli riiklike eksamite läbimisprotsenti. See aitab leida üles need autokoolid, kelle tulemused on paremad. Autokoolide läbimisprotsendiga saab tutvuda Maanteeameti kodulehel: https://www.mnt.ee/et/ametist/statistika/autokoolide-statistika
  • tee autokoolidele taustauuringut. Uuri autokoolide kodulehelt ning sotsiaalmeediast, kuidas kool end eksponeerib ja millistele väärtustele viitab. Lisaks küsi sõpradelt soovitusi ja loe ajakirjanduses kirjutatut autokooli kohta.

PS! Näe koolis ise vaeva ja nõua sõiduõpetajalt õppeprotsessis maksimaalset tulemust.

Mis on eksamineerimise eesmärk?

Juhi eksamineerimise eesmärk on hinnata isiku teadmiste, oskuste, käitumise ja hoiakute vastavust juhi kvalifikatsiooninõuetele. Maanteeameti eesmärk on liiklusesse mitte lubada ühtegi juhti, kelle juhtimisvõimekuse lünkade tõttu võib keegi viga saada või hukkuda. Juhtimisõiguse taotleja teadmiste, oskuste, käitumise ja hoiakute vastavuse hindamiseks kehtestatud eksamid koosnevad liiklusteooriaeksamist ning seejärel sõidueksamist.

Riiklik sõidueksam ei ole õppesõidu osa, vaid sellega hinnatakse eksamineeritava teoreetilisi teadmisi, oskusi ja käitumist liikluses. Riikliku sõidueksami tulemus ei sõltu autokoolist ega Maanteeameti eksamineerijast vaid eelkõige juhikandidaadist – tema väljakujunenud teadmistest, oskustest ja käitumisest.

Artikkel valminud koostöös Transpordiametiga.

Artikkel on avaldatud 2022. aastal.

 

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend