fbpx

Kuidas Teeviida kogemuste pagasit kasutada?

Ilmselt sa juba tead, mis on kogemus, miks on oluline kogemuste mõistmine ja mõtestamine ning teame mõningaid tööriistu eneseanalüüsiks ja kogemuste mõtestamiseks.

Samuti on Teeviit lehel tööriist oma kogemuste mõtestamiseks ja kirja panemiseks. Selle leiab siit (Minu CV-d):

 

Tööriista kasutamiseks tuleb sul sisse logida. Kui sul veel kasutajat ei ole, siis selle loomine on lihtne ja kiire!

 1. Kasutaja nimi
 2. Parool
 3. Korda parooli
 4. ONGI VALMIS!

Teeviida kogemuste tööriist on jaotatud 4 suuremasse kategooriasse, mille alt leiad hulgaliselt alamkategooriaid, mis aitavad Sinul mõelda saadud kogemustele ja neid kirja panna.


Kategooriad:


 1. Isiku- ja kontaktandmed – siia saad lisada olulise info enda andmetest, näiteks nimi, sünniaeg ja kontaktid, aga ka lühikese kirjelduse iseendast.
 2. Õpikogemus – siia saad lisada olulise info enda haridustee ning muude oluliste õpikogemuste osas, näiteks noortelaagrid ja –vahetused, koolitused, vabatahtlik töö jne.
 3. Töökogemused – siia saad lisada kõik oma töökogemused, alates malevast ja praktikast kuni töökohtade ja organisatsioonilise tegevuseni.
 4. Lisainfo – siia saad lisada muu olulise ja põneva info enda kohta, mis avab veelgi sinu teadmisi ja oskusi. Lisa ka oma keelte ja arvutikasutamise (programmide) oskused, aga ka konkursid ja avaldatud loomingud, juhiload jms. Ka oma soovitajad saad siia lisada.


Oluline kogemuste pagasi täitmisel!


 • Me kõik alustame algusest

Ära tunne end halvasti, kui sul ei ole veel kogemusi lisada. See on täiesti okei, sest me kõik alustame algusest! Kõigil on olnud esimene malevas osalemise kogemus, esimene kord panustada projekti vabatahtlikuna või muud sellist. Kogu näiteks Stardiplatsist inspiratsiooni, kust Sina võiksid hakata kogemusi looma.

 • Kõik kogemused on olulised, aga veelgi olulisem on saadud kogemuste mõtestamine ja mõistmine

Osalemine malevas, õpilasesinduse tegevuses, noortevahetusel, vabatahtlikuna mõnes projektis  või ka sündmuse korraldamine võib anda palju erinevaid kogemusi. Mõtle küsimustele: milline oli sinu roll ja millised oskused/teadmised selles arenesid? Mis läks hästi, mis halvasti ning mida kõike Sa sellest õppisid? Veel võimalusi, kuidas kogemusi mõtestada ja need enda kasuks tööle panna, leiad siit.

 • Lisa kogemuste pagasisse kõik kogemused, sest ükski kogemus pole kehvem või parem

Me ei pruugi kõiki kogemusi alati mõista kui olulist (töö)kogemust, kuid tegelikult iga osalemine õpetab meile midagi. Lisa julgelt kõik saadud kogemused, et mõista õpitut.

 • CV-d luues vali need kogemused, mis toetavad töökohale kandideerimist

CV-d luues saad sa juba sisestatud kogemuste hulgast valida, mida lisada ja mida mitte! Lisa just neid kogemusi, teadmisi ja oskusi, mis kandideeritavalt projektilt, organisatsioonilt või tööpakkumiselt oodatakse.

 


Aga kuidas siis selle täitmine ikkagi käib?


Täpne juhend tööriista kasutamiseks ja CV koostamiseks asub SIIN.

Teeviida soovitus!

Kogemuste mõtestamine ja CV loomine on järjepidev protsess, mida ei saa teha 30 minuti jooksul kui ahvatlev pakkumine või sobiv töökoht on silmapiiril. On oluline, et kõik õpitu ja kogetu oleks ajakohane ning ühes kohas. Kui Sa oled jooksvalt kogemusi lisanud, siis sobiva CV või portfoolio kokku panemine on kiire ja lihtne tegevus!

Veel olulist lugemiseks:

 

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus